• DOLAR 7.181
  • EURO 8.485
  • ALTIN 473.979
  • ...
Yangında tüm hayvanları telef olan vatandaş yetkililerden yardım istiyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Hani ilçesine bağlı Dereli Mahallesinde Veysi Sarı’ya ait hayvanların bulunduğu ahırda sabah 08.30 sıralarında elektrik kontağından kaynaklı yangın meydana geldi. Yangında büyükbaş hayvanların telef olmasının yanı sıra hayvan besiciliğinde kullanılan tonlarca saman, yonca otu ve yem kül oldu.

Olayı anlatan Veysi Sarı, her şeyin aniden geliştiğini belirterek, “Evim, yangının çıktığı ahıra yaklaşık 2 kilometre uzaklıktadır. Bu sabah hayvanlara yem vermek üzere ahıra geldim. Hayvanların yemini verdikten sonra saat 08.00 sıralarında eve doğru yol aldım. Eve varır varmaz mahalleden beni tanıyanlar ahırda yangın çıktığını söylediler. Olay yerine vardığımda elle tutulur bir şey kalmamıştı.” dedi.

“Yaklaşık 300 bin lira zararım var”

Meydana gelen yangında yaklaşık 300 bin lira zararının olduğunu söyleyen Sarı, “Yangının elektrik kontağından kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu yangında çok şükür can kaybı olmadı fakat neyim var-neyim yok hepsi kül oldu. Yangında; 5 inek ve bir buzağı telef olurken 30 ton saman, 600 balya yonca otu, 3 ton yem ve daha Ramazan ayında inşaatına başladığım ahırım yandı. Ahırın inşaatını halen tamamlamamış olmama rağmen 65 bin lira harcamıştım.” ifadelerini kullandı.

"Yıllarca çalışıp biriktirdiklerim kül oldu"

Yıllardır çalışıp biriktirdiği sermayesinin bir anda kül olmasına üzülen Sarı, oluşan mağduriyetin giderilmesi için yetkililerden yardım isteyerek şunları söyledi:

“Yıllarca alnımın teriyle çalıştım, biriktirdim. Tabi ki musibet Allah’ın takdiridir. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Fakat elimde olan-bitenin hepsi gözlerimin önünde kül oldu. Ciddi manada çok mağdurum. Kendimi yeniden toparlayabilmem için yardıma ihtiyacım var. Yetkili kurum ve kuruluşlardan bana bu konuda yardımcı olmalarını, destek vermelerini istiyorum.”(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir