• DOLAR 7.363
  • EURO 8.717
  • ALTIN 460.112
  • ...
Malatya'ya 70 milyon TL tutarında yatırım
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç, yapılacak yatırımlardan onaylanan projelerle ilgili basın açıklaması düzenledi.

 

Yatırım tutarı yaklaşık 70 Milyon TL olan projelere, 40 Milyon TL kadar hibe dağıtacaklarına dikkat çeken Tunç, projelerin en kısa sürede incelenerek yatırımcılar ile sözleşme imzalanacağını söyledi.

Tunç, "IPARD II Programı 9. Başvuru Çağrı Döneminde Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi kapsamında 10 Temmuz 2020 tarihi itibariyle başvuru süresi sona ermiş ve TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü olarak toplamda 58 adet proje teslim almış bulunmaktayız. Projelerimizin sektörlere göre dağılımı; 8 adet bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi ve bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi; 15 adet arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi; 7 adet zanaatkârlık ve katma değerli ürünler; 15 adet kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri; bir adet su ürünleri yetiştiriciliği; bir adet makine parkları; 11 adet yenilenebilir enerji yatırımları şeklindedir." diye konuştu.

Tunç, "Yüzde 18'lik KDV muafiyeti de bulunan projeler en kısa sürede incelenerek yatırımcılarımız ile sözleşme imzalanacaktır. Malatya'mızın ve bölgemizin gelişimine katkı sağlayacak, insanlarımıza istihdam fırsatı yaratacak bu projelerin şimdiden hayırlı olmasını diliyor ve bu yatırımları desteklemekten mutluluk duyuyoruz." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir