• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.2
  • ...
Tayyip Bizi Bırakıp Gitsin!

YUSUF CAN - HABER YORUM

Şu ana kadar 34 milyonu aşkın dinlenmiş.

Bizim bu rap şarkısıyla ne işimiz olur? Sorusunun cevabı; tamamen Subliminal mesajlardan kaynaklı toplumsal olaylarla alakalı olduğu içindir.

Sosyal medyada ortaya çıkan bu parçanın kısa sürede bu kadar çok dinlenilmesinin belki de en büyük nedeni Yapay Zeka’nın Google ve diğer sosyal medya platformlarını dizayn etmedeki ‘AMAÇLI’ maharetidir.

Şarkıda en çok dikkat çeken ifade “Tayyip bizi bırakıp gitsin!” cümlesi.

Tabii ülkenin siyasi yelpazesinde birilerinin bunu temenni etmesi oldukça doğal.

Erdoğan’ı sevenler olduğu gibi gitmesi için hiçbir şeyden geri durmayanlar da var.

Kimisine göre bu parça Erdoğan'ın propagandası için yapılmış, karşı taraf ise bunun kesinlikle Erdoğan karşıtlığı esas alınarak yapıldığını iddia ediyor.

Her hâlükârda seslendirilen parçada toplumu temelden etkileyen bilinçaltı mesajlar veriliyor ve bu mesajlarda Türkiye’deki en önemli siyasi figür ve tüm tartışmaların odağı olan Erdoğan’ın arenadan çekilmesi vurgusu yapılıyor.

Her ne kadar şarkıyı söyleyen Armağan Oruç isimli şahıs attığı twitte “Tayyip bizi bırak” cümlesinden haberdar olmadığını belirtse de şarkının o kadar masum olmadığı aşikar.

İş herhangi bir eserde (film veya şarkıda) Subliminal mesaj vermeye gelirse bazı sorgulamaların yapılması gerekir.

Subliminal mesajlar insanların beş duyu organına hitap etse de genellikle görsel ve işitsel duyulara hitap eder.

Şarkılar ve bu şarkılar için hazırlanmış kliplerde tüm dünyaya önemli mesajlar veriliyor.

Bu tarz şarkıları genelde dünyaca ünlü sanatçılar(!) seslendirir. Türkiye’de de bazı kişilere özel siparişlerle şarkı söylettirildiği/dizi veya film çevrildiği bilinen bir gerçek.

Sanatçı diye tanıtılan bu şahısların birçoğu ya özel yetiştirilmiş belli yapıların elemanlarıdır ya da söylediği parça eline tutuşturulmuş para ve şöhret için söyleyen insanlardır.

Toplumdaki gençler her şeyden habersiz anlık zevkleri için bu şarkılar eşliğinde dans edip oyun oynarken bilinçaltlarına zerk edilen mesajlarla günü geldiğinde sebebini bilmedikleri bir nedenden dolayı kalabalıklara karışıp yukarıdaki cümle eşliğinde slogan atıp sokaklara dökülürlerse şaşmamak gerekir.

 

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir