• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.2
  • ...
Bakan Karaismailoğlu: “Tatvan Çevreyolunu 2022 yılının başlarında bitirmeyi hedefliyoruz”
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bitlis il genelinde 4 buçuk milyar TL değerinde önemli projelerin devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, zor bir coğrafyada çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Tatvanlıların bu proje sayesinde trafik sıkışıklığını tamamen bertaraf edeceklerinin altını çizen Karaismailoğlu, “Tünel portaların aynasının açılması kesin değil şu an. Tatvan Çevreyolu 10.2 kilometre uzunluğunda. İçerisinde 2 bin 500 kilometre uzunluğunda çift tünel var. İnşallah yaşanan şehir içi trafiği sorunları bu çevreyolu inşaatı bittiğinde hepsi ortadan kalkacak. Tatvanlıların sabırsızlıkla beklediği önemli bir proje takibini yapmak için buradaki şantiyede incelemelerde bulunuyoruz. 2022 başlarında bu projeyi bitirmeyi hedefliyoruz. Zor bir coğrafyada çalışıyoruz. İhalesinin önceden yapılmasına rağmen, proje hazırlıkları olsun, kamulaştırma işlemleri olsun hepsi çözümlendi. Şu an önümüzde bir engel yok. Bitlisliler, Tatvanlılar bu proje sayesinde trafik sıkışıklığını tamamen bertaraf edecekler.” dedi.

“Bitlis ve Tatvan lojistik açısında önemli bir noktada”

Burada yapılan incelemelerin ardından Tatvan Fribot İskelesi’ne geçen Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin en büyük feribotlarından biri olan İdris-i Bitlis feribotunda incelemelerde bulundu.

Buradan trenlerle İran’a yüklerin transfer edildiğini vurgulayan Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Bitlis Tatvan, Vangölü üzerindeyiz şu an. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına ait feribotun üzerindeyiz. Tatvan lojistik anlamında çok önemli bir yerimiz. Buradaki bütün yükler Tatvan’a geldikten sonra, Tatvan feribotuyla karşıya geçiyorlar. Vangölü geçtikten sonra, İran’a bütün transfer buradan yapılıyor. O yüzden lojistik anlamda çok önemli bir yerdeyiz. Trenlerle İran’a yüklerimiz buradan transfer ediliyor. Tatvan ve Bitlis çok önemli bir konumda. Biraz önce Tatvan Çevreyolundaki şantiyede incelemelerde bulunduk. Tatvan merkezini çok yakında ilgilendiren, Tatvanlıların sabırsızlıkla beklediği bir proje. İnşallah önümüzdeki yıllarda bitirip, Tatvanlıların hizmetine sokacağız. Yine Tatvan’da bulunan Karşıyaka Kavşağını yakın zamanda yapıp, Tatvanlıların hizmetine sunacağız. Tatvan Vangölü kıyısında bulunan iskele ile ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Çok önemli projelerimiz var. Onun takibi için buradayız. İncelemeleri yaptık, gerekli talimatları verdik. Devam eden çok önemli yatırımlar var. Yaklaşık 4 buçuk milyar değerinde Bitlis genelinde yatırımlarımız var. Bunların bir an önce bitirilmesi için gerekli koordinasyonları yapıyoruz.” (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir