• DOLAR 7.797
  • EURO 9.109
  • ALTIN 472.42
  • ...
Malatya'da FETÖ'nün darbe girişimi ve ABD ile NATO üsleri protesto edildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından "Hain darbe girişiminin faili FETÖ’yü ve planlayıcısı ABD/NATO’yu lanetliyoruz” sloganıyla cuma namazı sonrası basın açıklaması düzenlendi.

İnisiyatif adına basın açıklamasını okuyan Abdullah Ertekin, ABD tarafından desteklenen FETÖ’nün yetiştirdiği gençlere, emperyalizme ve siyonizme boyun eğme fikrini aşıladığını belirtti. Ertekin, FETÖ'nün yine gençlerin kendileri gibi düşünmeyen Müslümanlara ve İslam ülkelerine düşman olarak yetiştirildiğini söyledi.

 

Ertekin, “15 Temmuz hain darbe girişimin yıldönümüne yaklaştığımız bu günlerde, vatan haini FETÖ’cüler tarafından acımasızca şehit edilen vatandaşlarımızı rahmetle anarken bu hain darbe girişiminin faili FETÖ'yü ve planlayıcısı ABD ve NATO'yu şiddetle lanetliyoruz. Bu kanlı darbe girişimine karşı canıyla ve malıyla şanlı bir direniş ortaya koyan aziz milletimizi de selamlıyoruz. Dini bir cemaat görünümündeki devletin ve milletin içine sızmış sapık FETÖ terör örgütü eliyle yapılan bu darbe hiç şüphesiz en çok aziz dinimiz İslam’a zarar vermeyi hedeflemiştir. 40 yıldan fazla bir zamandır sapkın din anlayışını dinler arası diyalog ve ılımlı yani Amerikancı İslam anlayışı üzerine kuran bu sapkın örgüt ve onun sözde hocası bu hain darbe girişimiyle Müslümanlara ve İslama çok büyük zarar vermiştir." dedi.

“FETÖ’nün içerisinde bulunan gençler, kendileri gibi düşünmeyen Müslümanlara ve İslam ülkelerine düşman olarak yetiştirilmiştir"

FETÖ'nün ABD tarafından desteklendiğini kaydeden Ertekin, "Bu örgüt içerisinde bulunan gençler, kendileri gibi düşünmeyen Müslümanlara ve İslam ülkelerine düşman olarak yetiştirilmiştir. Bu proje, siyonist-emperyalist odakların teslimiyetçi ve rantçı ‘Amerikan İslam’ı’ projesidir. Bu anlayış, ABD ve siyonist israil ile birlikte Müslüman ülkeler ve halklar üzerinde askeri operasyonlar düzenlemeyi meşru gören sapkın bir din anlayışıdır. Bu yüzden FETÖ gibi din kisvesine bürünmüş yapıları halkımızın yakından tanıması büyük önem arz etmektedir. Kendi meşum hedeflerine ulaşmak için soru çalan, torpil yapan, başkalarının hakkını gasp eden, iftira atan, şantaj yapan bu terör yapısının mensuplarının darbeye kalkışması ve darbeye direnen masum halkın üzerine ateş açması; işte o zehirli düşüncelerinin bir tezahürüdür.” diye konuştu.

“Eski vesayetçi-28 Şubatçı yapılar yeni bir toplum mühendisliği projesi tasarlamaktadır”

Hain darbe girişimini fırsat bilen bazı eski vesayetçi-28 Şubatçı yapıların yeni bir toplum mühendisliği projesi tasarladıklarına dikkat çeken Ertekin, şöyle devam etti:

“Bu sinsi projeye göre; hiçbir toplumsal ve siyasal talebi olmayan, emri bil maruf nehyi anil münker yapmayan, bu bozuk düzenin İslam dışı uygulamalarına itiraz etmeyen yeni bir Müslüman kimliği oluşturmak istemektedirler. Yani milletimiz FETÖ’nün sapkın din anlayışından kaçarken yeni bir tuzağa çekilmektedir. Halbuki İslam; faize, siyonizme, emperyalizme, her türlü fesada, sapkınlığa, haksızlıklara fert ve toplum olarak karşı çıkılmasını istemektedir. Milletimizin önündeki en gerçekçi tek seçenek Batı sömürgeciliğine, emperyalizme, siyonizme, faiz düzenine başkaldıran sahih Kur’an-ı Kerim, Ehli Beyt ve Sünnet anlayışından beslenen Öz Muhammed’i İslam yani İnkılapçı İslam anlayışıdır.”

“Adana’daki İncirlik başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Malatya, Diyarbakır, Kayseri ve İzmir’deki NATO üsleri darbe girişimine tam destek vermiştir”

FETÖ’nün bir kukla olduğunun artık herkesçe bilindiğine vurgu yapan Ertekin, “Bu kanlı darbe girişimin arkasında ABD, NATO, israil yani siyonizm ve onlara uşaklık eden Suudi Arabistan ve BAE gibi ülkeler vardır. Adana’daki İncirlik başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Malatya, Diyarbakır, Kayseri ve İzmir’deki NATO üsleri darbe girişimine tam destek vermiştir. TSK’ya sızmış ve ruhlarını ve bedenlerini ABD’ye satmış binlerce örgüt üyesi milletimizin üzerine ölüm yağdırmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde adı geçen isimlerin ABD tarafından himaye ediliyor oluşu ve iade edilmeyişleri de kamuoyunun malumudur. Tüm bu gerçekler 15 Temmuz kalkışmasının da tıpkı 27 Mayıs, 12 Eylül ve 28 Şubat darbeleri gibi NATO/ABD kaynaklı olduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

“ABD ve NATO’nun olduğu yerde terör, kargaşa, faili meçhul, siyasi cinayetler, kardeş kavgası, katliam, savaş ve sömürü olur”

Türkiye’nin hiç vakit kaybetmeden ABD ve NATO ile hesaplaşması ve ABD ile stratejik ortaklık ve Avrupa Birliğine tam üyelik sevdasından vazgeçmesi gerektiğini belirten Ertekin, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin, 54. Hükümetin başbakanı rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın kurduğu D-8’i geliştirerek D-60’ı kurmasından başka yolu yoktur. İncirlik NATO üssünde bulunan ve Hiroşima’ya atılan atom bombalarından 4 kat daha güçlü olan 50 adet Termonükleer bombayı ABD hangi İslam ülkesine karşı kullanmak için bizim topraklarımızda tutmaktadır. Yine Çekiç Güç’ün terör örgütüne yaptığı yardımlar hafızalarımızda tazeliğini korurken Diyarbakır’da bulunan NATO hava üssündeki yüzlerce ABD askeri kime hizmet etmektedir? Şunu unutmayalım: ABD’nin ve NATO’nun olduğu yerde güvenlik ve emniyet olmaz. ABD ve NATO’nun olduğu yerde terör, kargaşa, faili meçhul kalan siyasi cinayetler, kardeş kavgası, katliam, savaş ve sömürü olur. Ülkemizdeki NATO/ABD üsleri milli güvenliğimizi tehdit etmektedir. Çünkü ülkemizi açık hedef haline getirmektedir.”

“Ülkemizdeki 28 NATO üssü bir an önce kapatılmalı”

Ertekin, “Siyonist israile koruma sağlayan Kürecik NATO Radar Üssü ve ABD’nin bölgemizdeki operasyonlarının yönetildiği İncirlik başta olmak üzere ülkemizdeki 28 NATO üssü bir an önce kapatılmalı, NATO’dan çıkma süreci başlatılmalı ve ABD ile stratejik ortaklığa son verilmelidir. Millet olarak, bu hain darbe girişiminin arkasında ABD ve NATO’nun olduğunu ifade eden iktidardan, bu sözün gereğini yapmasını istiyoruz. Kamuoyu önünde ABD’ye ve İsrail’e meydan okuyan hükümetin NATO üslerini hala kapatmaması bir çifte standarttır.” dedi.(İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir