• DOLAR 8.478
  • EURO 10.283
  • ALTIN 508.243
  • ...
İLKHA tepkileri gündeme taşıdı, AÖF yeniden “Yaz Okulu” açma kararı aldı

6 ay önce AÖF tarafından yapılan duyuruda, ‘Yaz Okulu’nun açılacağı ve sınavın da 23 Ağustos’ta olacağı duyurusu yapılmıştı. 3 Temmuz’da yapılan ikinci bir duyuru yapan AÖF, pandemi nedeniyle yaz okulun açılmayacağını, “Üç ders sınavı” uygulanması kararının alındığını belirtti.

İkinci bir duyurunun ardından öğrencilerin gösterdiği tepki İLKHA gündeme taşıdı. Yapılan haberin ardından AÖF, yaptığı yeni bir açıklama ile Yaz okulunun açılacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sevgili açıköğretim sistemi öğrencileri, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde “Yaz Okulu” yerine “Üç Ders Sınavı” uygulanması yönünde alınan kararı yeniden değerlendirmek üzere, Üniversite Yönetim Kurulu’nu acil gündem ile toplantıya çağırmıştır. Bu doğrultuda 08.07.2020 tarihinde toplanan Üniversite Yönetim Kurulu, ‘Yaz Okulu’ açılmasına karar vermiştir. ‘Yaz Okulu’ sınavları eylül ayında, pandemi şartlarının elvermesi hâlinde yüz yüze, aksi takdirde çevrimiçi olarak yapılacaktır. ‘Yaz Okulu’ başvuru takvimi üniversitemiz web sitesi üzerinden duyurulacaktır.” (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Öne Çıkan Haberler