• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.149
  • ...
Mardin Artuklu Üniversitesi, 7 ilde “Yabancı Öğrenci Sınavı”  yaptı

Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Mersin, Bursa, İstanbul ve Samsun olmak üzere 7 farklı şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Yabancı Öğrenci Sınavı’na başta Suriye ağırlıklı olmak üzere farklı ülkelerden yaklaşık 1250 öğrencinin katıldığı bildirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi olarak ilk kez farklı şehirlerde eş zamanlı olarak Yabancı Öğrenci Sınavı’nı gerçekleştirdiklerini belirten Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Ahmet Bütün, şunları söyledi:

“Sınavın kaliteli ve profesyonel bir şekilde yürütülmesi için geniş bir ekip ile birlikte yoğun bir mesai harcadık. Üniversitemiz tarafından hazırlanan ve yabancı öğrencilerin daha başarılı olmalarını mümkün kılmak için sınav soru kitapçıklarını Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere 3 ayrı dilde hazırladık. Yaptığımız sınavlara katılımın yoğun olması, yabancı öğrencilerin sınavlarımızı benimseyerek bizlere güven duyduğunun bir kanıtıdır.”

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından yapılan Yabancı Öğrenci Sınavı’nın sonuçlarının ülkede 57 üniversite tarafından yabancı öğrenci başvuru ve yerleştirme işlemlerinde kullanıldığı bilgisini paylaşan MAÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Mustafa Öztürk,

MAÜ-YÖS 2020/2 sınavına gösterilen yoğun ilgiden dolayı, yakın zamanda MAÜ-YÖS 2020/3 sınavının yapılması için ilana çıkacaklarını ve yeni dönemde 5 bin öğrencinin katılım göstermesini hedeflediklerini söyledi.

Öztürk, pandemi salgının bitmesi ile birlikte YÖS sınavının yurt dışında da yapılmasını planladıklarını ifade etti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir