• DOLAR 7.214
  • EURO 8.53
  • ALTIN 477.224
  • ...
Tatvan Belediyesi 2 bin metre yeni içme suyu hattı döşeme çalışmalarını tamamladı

İlçe genelinde devam eden altyapı çalışmalarının dışında, Hizan Konutları ve Cumhuriyet Mahallesi’nin bazı bölgelerinde yaşanan içme suyu sorununun çözümü için 2 bin metre yeni içme suyu hattı döşeme çalışmalarını tamamladı.

Yeni oluşan ve yaz aylarında su sıkıntısı yaşayan yerleşim alanlarında içme suyu ihtiyacını gidermek için yeni içme suyu hattı döşeme ve yenileme çalışmalarını sürdüren belediyeye ait ekipler, çalışmalar kapsamında Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Hizan Konutları ve Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan bazı alanlarda 90 milimetre çapında borular kullanarak, uzun yıllardır içme suyu konusunda yaşanan eksiklikleri giderdi.
Çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Tatvan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Şehir genelinde devam eden altyapı çalışmalarının dışında uzun yıllardır  yaz aylarında su sıkıntıları yaşayan bazı bölgelerimiz de eksiklikleri gidermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda yaşanan sıkıntıları gidermek için geçen yıl içerisinde yeni sondaj ve su deposu çalışmaları yaptık. Be sezon içerisinde de tespit edilen noktalarda çalışmalarımız devam ediyor. İçme suyu hattı döşeme ve yenileme çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu çalışmalardaki en büyük hedefimiz yaz aylarında yaşanan fazla su tüketiminden dolayı su kesintilerinin yaşanmasını önlemek vatandaşlarımıza daha kaliteli ve sağlıklı su kullandırabilmek. Yaptığımız çalışmalar ile yıllardır biriken sorunları tek tek çözüyoruz.” ifadelerine yer verdi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir