• DOLAR 7.199
  • EURO 8.514
  • ALTIN 475.319
  • ...
3 çocuklu yetim aile hayırseverlerin yardımını bekliyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Batman merkez 19 Mayıs Mahallesi İbn-i Sina Caddesi'nde, tek katlı derme-çatma kiralık bir eve, kız kardeşini yardımı ile yerleşen ve olumsuz koşullarda yaşam mücadelesi veren 5 nüfuslu Turan ailesi, 2 aylık dulluk maaşından başka gelirlerinin olmadığını belirtti.

Eşi vefat ettikten sonra maddi imkânsızlık nedeniyle Batman'da kiralık bir eve taşınmak zorunda kaldıklarını belirten Semra Turan, yetkililerden ve hayırseverlerden kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Bir yıl önce, kocasının vefatının ardından 3 yetim çocuğuyla İstanbul'da olumsuz koşullarda yaşamak zorunda kalan anne Semra Turan, kız kardeşinin de yardımı ile Batman'a taşındığını, kız kardeşinin ve komşularının yardımıyla geçindiklerini belirtti.

Anne Semra Turan, "Eşim bir yıl önce vefat etti. Üç çocuğum var. İstanbul'da geçimimi sağlayamadığımdan, kız kardeşim Batman'da bize ev tuttu. Şu anda kız kardeşimin yardımı ile geçinebiliyorum. Kız kardeşim de nereye kadar bana yardımcı olacak. Her 3 çocuğum da okul okuduğundan çalışamıyorum. Batman'a yeni taşındım. Şu anda ev eşyalarım olmadığı gibi evimde beyaz eşya da yok. Batman'da çalışmaya gücüm de yok. Benim tek gelirim; iki ayda bir aldığım dulluk maaşıdır. Dulluk maaşıyla da geçinemiyoruz. Sizin aracığınızla yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir