• DOLAR 7.346
  • EURO 8.693
  • ALTIN 460.885
  • ...
Gaziantep Hayvanat Bahçesi yeni üyelerine kavuştu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

 

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla kaçak yollarla Türkiye’ye getirilen bir erkek aslan ve bir piton, yine İstanbul’da bir otomobil galerisinde bulunan 4 makak maymunu ile illegal hayvan satışı yapan ve bulunduranlardan tespit edilen, 6 piton yılanı, 7 su ejderi, 7 yaban keçisi ve birçok papağanı Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1’nci Bölge Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi yetkililerine teslim edilen hayvanlar, özel bir uçakla kente getirilirken kontrolleri sonrası özel bakıma alınan hayvanlardan bir makak maymununda down sendromu tespit edildi.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne getirilen hayvanlarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hayvanat bahçesinin çok özel bir mekân olduğunu belirtti.

Şahin, “Türkiye’de sınırlarda yasal olmayan yollarda içeri sokulmaya çalışılan nerede ne hayvan yakalanırsa buraya gönderiyorlar. Çünkü burada çok iyi bakıldığına eminler. Büyük bir hayat, büyük bir sevgi oluştu. Burada sağlıklı ortam var. Hayvanat bahçemiz bu özelliklerinden dolayı tercih ediliyor. Bu hayvanların bakımı çok zor. Buraya gelen hayvanları sevmek, bu işi aşk ile yapmak lazım. Başkanımız ve ekibi bu işi severek, aşkla yapıyor. Tür sayısı, çeşitlilik, hijyenik ortam, doğurganlık bakımından dünyanın en iyileri arasındayız. Bunu yapamayan, yönetemeyenler hayvanat bahçelerini kapatıyorlar ve Gaziantep’e gönderiyorlar. Bugün gelenlerde hem piton yılanlarımız, hem aslanımız yani alıp da bakılamayanların hepsinin buluştuğu hayat bulduğu, güçlendiği yer Gaziantep Hayvanat Bahçesi’dir.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler ise hayvanların özel korumaya alındığını ifade ederek, beslenip tedavileri yapıldıktan sonra Gaziantep Hayvanat Bahçesi ailesi ile buluşacaklarını söyledi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir