• DOLAR 8.754
  • EURO 10.389
  • ALTIN 496.61
  • ...
Malatya’da Covid-19 vaka sayısının artmasıyla yetkililerden ardı ardına açıklama geldi

Doğu ve Güneydoğu illerinde yeni tip Coronavirus (Covid-19) vaka sayısı hızla artıyor. Malatya Valisi Aydın Baruş ile İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, artan vakalar üzerine yazılı açıklama yaptılar.

Malatya Valisi Aydın Baruş

Vali Baruş , “İlimizde son günlerde Covid-19 günlük vaka sayısında önemli oranlarda artış var. Temizlik-Maske-Mesafe kurallarına uymak çok önemli... Kurallara riayet kendimize olduğu kadar yakınlarımıza ve diğer insanlara duyduğumuz saygının göstergesidir." ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli

Bentli ise yaptığı açıklamada, “Anne, babalarınız ve tüm yaşlılarımızın sağlığı bize olduğu kadar sizlere de emanet. Yaşlılarımızı seviyor; sağlıklarını önemsiyoruz. Unutmayalım: Maske, temizlik ve mesafe mücadelemizdeki üç altın kuralımız.” dedi.

Gençlere de çağrıda bulunan Bentli, "Coronavirus salgınında bana bir şey olmaz demeyin. Genç vatandaşlarımızın da hasta olduğunu ve hastanede yattığını görüyoruz. Salgındaki en riskli grup olan yaşlılarımızı korumak için lütfen kurallara daha fazla uyun.” tavsiyesinde bulundu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir