• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.149
  • ...
Kudüslüler işgal güçlerinin demir bariyer zulmünü protesto etti

Siyonist işgal rejiminin çirkin uygulamalarını protesto etmek üzere düzenlenen gösterilere katılan Filistinliler, “engeli reddediyoruz", "yaşlılar ve gençler için merhamet" ve "evlerimize araçlarla gitme özgürlüğü istiyoruz" yazan pankartlar taşıdı.

İşgal güçleri 16 Nisan 2020'de, Coronavirus nedeniyle azalan trafik yoğunluğundan yararlanarak demir bariyerlerin kurulumunu tamamladı.

İşgalci siyonistler, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün etrafı surlarla çevrili Eski Şehir bölgesinin ana girişi olan Şam Kapısı başta olmak üzere diğer giriş kapılarının da önüne, Filistinlilerin bölgeye rahat şekilde girişlerini engellemek amacıyla demir bariyerler yerleştirdi.

Kudüslüler, işgalci siyonistlerin 4 Haziran’dan itibaren demir bariyerleri kullanmaya başladığını ve bunun da Kudüs'ün “Eski Şehri” bölgesinde günlük trafik sıkışıklıklarının artmasına neden olduğunu söyledi.

Doğu Kudüs'ü 5 Haziran 1967'de işgal eden siyonistler, 1980'de tek taraflı olarak kentin doğusunu ve batısını "birleşik başkenti" ilan etti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BGMK), 1980'de kabul ettiği 478 sayılı kararla, işgalci siyonistlerin ilhak ve başkent ilanını geçersiz saydı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir