• DOLAR 8.473
  • EURO 9.992
  • ALTIN 483.654
  • ...
Bolsonaro'ya maske takma zorunluluğu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Koronavirüs salgını bütün dünyayı etkisi altına alırken, virüsten en çok etkilenen ikinci ülke Brezilya oldu.

Brezilya 9. Federal Mahkeme Hakimi Ronato Borelli, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro ve korumalarının başkentte topluma açık alanlarda zorunlu olarak maske kullanmaları gerektiğine; aksi takdirde günlük 2 bin Brezilya reali (yaklaşık 500 dolar) para cezası uygulanmasına karar verdi.

"MASKE KULLANMADIĞI SAYISIZ GÖRÜNTÜYE ERİŞMEK YETERLİ"
Ülkedeki tüm kurallara uyma zorunluluğu bulunan Bolsonaro'nun, maske kullanmayı reddettiği belirtilen kararda, "Google'da yapılacak basit bir sorgulama ile Jair Bolsonaro'nun başkent bölgesinde maske kullanmadığı sayısız görüntüye erişmek yeterli." ifadesi kullanıldı.

Brasilia'da kamuya açık alanlarda 30 Nisan'dan bu yana maske kullanma zorunluluğu bulunuyor.

KÜÇÜK BİR GRİP OLARAK NİTELENDİRMİŞTİ
Bolsonaro, ülkesinde salgının baş göstermesinden bu yana maske kullanmadan birçok kez yandaşlarının düzenlediği gösterilere katılıp işletmeleri ziyaret etmişti.

Başlarda koronavirüsü "küçük bir grip" olarak niteleyen Bolsonaro, salgın karşısında yeterli önlem almadığı gerekçesiyle sıkça eleştirilmiş, salgın nedeniyle zor günler geçiren ülkede, bir ayda sağlık bakanı iki kez değiştirilmişti.

52 BİN 645 KİŞİ ÖLDÜ
Latin Amerika'nın en büyük ülkesi olup nüfusu 211 milyonu aşan Brezilya'da, koronavirüs salgınında 52 bin 645 kişi öldü, vaka sayısı ise 1 milyon 145 bin 906 olarak kayda geçti.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir