• DOLAR 6.861
  • EURO 7.741
  • ALTIN 391.163
  • ...
Katar: Batı Yaka'nın ilhakını kabul etmiyoruz, Filistin'e desteğe devam edeceğiz

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Batı Yaka topraklarını "ilhak" etmeyi öngören hiçbir girişimi kabul etmediklerini ve Filistin halkına yardımlarını sürdüreceklerini belirtti.

Dışişleri Bakanı Al Sani, video konferans yoluyla düzenlenen "Filistinlilere Yardım İçin İrtibat Komitesi Bakanlar Toplantısı"na katıldı.

Konuşmasında, siyonist rejimin işgal altındaki Batı Yaka'nın yaklaşık yüzde 30'unu "ilhak" planına işaret eden Al Sani, "İşgal altındaki Filistin topraklarının ilhak edilmesine yönelik hiçbir girişimi kabul etmiyoruz." dedi.

Bakan Al Sani, "Katar son 8 yılda Filistin halkına 1.2 milyar dolardan fazla destek sağladı ve bu yardımlar devam edecek." diye konuştu.

"Kovid-19'la mücadelede Filistin'e destek devam etmeli"

Katar'ın son dönemlerde ise Filistin'e 150 milyon dolarlık yardımda bulunduğunu dile getiren Al Sani, bu yardımların bir kısmının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için tahsis edildiğini söyledi.

Katar Dışişleri Bakanı, pandemi sürecinde Filistin halkına desteğin devam etmesinin önemine dikkati çekti.

"İşgalci İsrail uygulamaları nedeniyle bu sorun Filistin halkı için daha zor hale geldi." diyen Al Sani, salgın nedeniyle dünyada yaşanan ekonomik kriz gölgesinde bağışçı ülkelerin Filistin halkına sağladığı desteğin azalacağı konusundaki endişesini aktardı.

Bakan Al Sani, bağışçı ülkeleri, bunun barış ve istikrar fırsatlarını güçlendirmeye destek olacağını düşünerek Filistin halkına yönelik yardımlarına devam etmeye çağırdı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir