• DOLAR 7.464
  • EURO 9.024
  • ALTIN 438.14
  • ...
Halid Meşal: "Filistin ve Mescidi Aksa davası bütün Müslümanların meselesidir"

Halid Meşal, “Yaşadığımız bu anlamlı günlerde yâd ettiğimiz özgürlük filosu ve Mavi Marmara gemisinin 10’uncu yıldönümü ışığında Gazze halkına uygulanan ablukayı kırmak ve halkımızın davasına destek olmak için Filistin’e doğru yola çıkan ve şehit düşen on şehidi onur, gurur ve vefa ile anıyoruz.” dedi.

Filistin davasının ulvi bir direniş yolu olduğuna işaret eden Meşal, işgalci siyonist çetelerin saldırısında şehadete kavuşan şehitler için dua ederek, “Bu yüce ve büyük değeler uğruna canlarını ve kanlarını feda ettiler.  Allah bu şehitlerimize rahmet etsin ve onları en iyi şekilde mükâfatlandırsın. Allah onların ailelerini, yakınları ve çocuklarını berhudar etsin.” ifadelerini kullandı.

Filistin ve Mescidi Aksa davasının bütün Müslümanların meselesi olduğunu anımsatan Meşal, şöyle devam etti:

“Bu şehitlerin davasıdır. Türkiye’nin güvenliği, onuru ve birliğine olduğu gibi bu kez Filistin’e sahip çıkan asil ve değerli insanların kanıdır bu. Kanları, özgürlük ağacını sulayacaktır.”

Gazze halkına yardım için yola çıkanların ve filoya destek veren herkesin onurlu bir duruş sergilediğini belirten Meşal, “Mesajım özgürlük filosunun arkasında duranlara, dünyanın her yerinden gelen Türkiye ve başka bölgelerden yola çıkan herkese; sizlere teşekkür ediyorum ve yürüyüşü sürdürün diyorum. Filistin halkı olarak, “desteklerinizi sürdürün” ifadelerimiz, siz özgürlük müdafilerinden, dünyadan ve değerli ümmetimizden isteğimizi özetleyen bir cümledir.” dedi.

Meşal, “Yüce bir dava için tehlike ile karşı karşıya geldiniz. Size teşekkürler ediyorum” diyerek, şunları söyledi:

“Bu yürüyüşü sürdürmek size yüklenen bir sorumluluk haline geldi. Yıllar önce özgürlük filosunu organize etmek için sizi harekete geçiren nedenler hala devam ediyor. Zira Gazze hala abluka altında. Halkımız hala işgal altında, saldırılara maruz kalmakta. Ve yerleşimcilerden ötürü sıkıntı yaşamaktadır. Dahası, yüzyılın anlaşması ve Amerika’nın siyonist işgalcilere topraklarımızı istediği gibi karıştırsın diye verdiği bu sınırsız desteği durumu daha da sıkıntıya soktu.”

Gazze'ye insani yardım götürmek için yola çıkan Mavi Marmara gemisinin amaçlarına değinen Meşal, “Filistin’e doğru yola çıkan bu filoların amacı İsrail’i Gazze’ye uyguladığı ablukayı kaldırmaya mecbur etmek; Kudüs’ü ve Mescidi Aksa’yı kurtarmak, esirleri ve tutukları özgürlüğe kavuşturmak; özgürlüğe, bağımsızlığa, mültecilerin geri dönüşü ve diğer hedeflere doğru yürüyüşünde halkımızın yanında durmaktı” dedi.

Meşal konuşmasına, “Zafere ulaşacak bir davayı destekliyorsunuz. Hak ve adalet davasıdır. Gelecek bizimdir Siyonist işgalcilerin değildir.” sözleriyle son verdi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir