• DOLAR 6.867
  • EURO 7.837
  • ALTIN 399.6
  • ...
Diyarbakır’da parklar dezenfekte edildi

Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında uzun süre vatandaşlara kapatılan park ve dinlenme alanları, hükümetin açıkladığı normalleşme adımları doğrultusunda yeniden kapılarını vatandaşlara açacak.

Diyarbakır'ın 400 bin nüfuslu merkez Bağlar ilçe Belediyesi, kendisine ait olan 500 bin metrekarelik alanı kapsayan 63 parkı dezenfekte ederek hazır hale getirdi.

Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Tutşi, Başkan Hüseyin Beyoğlu'nun talimatı ile tüm parkları steril ve hijyen hale getirdiklerini söyledi.

Vatandaşlardan kurallara mutlaka uymalarını isteyen Tutşi, "Park ve açık alanların hizmet vermeye başlaması, salgın tehlikesinin sona erdiği anlamına gelmiyor. Tam tersine çok daha dikkatli ve tedbirli olmalıyız. Kontrollü bir hayat tarzı ile hareket etmek zorundayız. Bu yüzden park ve dinlenme alanlarımızı hazır hale getirdik."dedi.

Tutşi, "Başkanımızın talimatı ile dezenfekte ve temizlik başta olmak üzere tüm önlemleri aldık. Vatandaşlarımızdan isteğimiz lütfen sosyal mesafe,maske,hijyen gibi olmazsa olmaz olarak değerlendirdiğimiz kurallara titizlikle riayet etsinler." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir