• DOLAR 6.869
  • EURO 7.842
  • ALTIN 399.275
  • ...
Heykel yapma hizmet yap!

HABER MERKEZİ

CHP belediyelerinin heykel yapma aşkı bitmek bilmiyor! Göreve geldikleri zaman yaptıkları hizmetlerle değil, heykellerle gündem olan CHP’li belediyelere bir yenisi daha eklendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet’in heykelini yapacaklarını ifade etti. Kamuoyu, belediyelerden heykel değil hizmet yapmasını bekliyor.

Halkı boş vaatlerle kandıran CHP’li belediyeler hizmet üretmek yerine heykel üretmeye devam ediyor. İzmir, Mersin, Antalya ve CHP’nin aldığı diğer il ve ilçelerin çoğunda heykel yapılırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu yarıştan geri durmadı.

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Fatih Sultan Mehmet Han'ın heykelini şehrimize yakışır bir noktada ve şekilde hayata geçireceğiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, katıldığı bir TV yayınında, bir gazetecinin

"Atatürk'ün ismini taşıyan bir proje tasarlıyor musunuz?" sorusunu yanıtladı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet'in bir heykelinin yapılabileceğini söylediğini, yer tarifi olarak da Ayasofya Camisi yanındaki meydan, Kız Kulesi Rumeli Hisarı ya da Fatih'in gemilerini kızakla geçirdiği denizi gösterdiğinin kitapta yer aldığını belirtti.

HEYKEL ŞEHRE YAKIŞIR NOKTADA OLACAKMIŞ!

İmamoğlu, kendi sosyal medya hesabından da heykel projesini şu ifadelerle duyurdu:

“Mustafa Kemal Atatürk'ün bir vasiyetini yerine getirmek bizim için onurdur. Atamızın örnek bir tarihi lider olarak gördüğü Fatih Sultan Mehmet Han'ın heykelini şehrimize yakışır bir noktada ve şekilde hayata geçireceğiz."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir