• DOLAR 6.863
  • EURO 7.774
  • ALTIN 397.05
  • ...
Siirt'te, camilerin ibadete açılması dolayısıyla şükür kurbanı kesildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı 81 ilde "1003 şükür kurbanı" kesimi Siirt il Müftülüğü Yatılı Bölge Kur'an kursunda düzenlenen törenle başladı.

Camilerin yeniden ibadete açılması dolayısıyla kesilen "1003 şükür kurbanı"nın fakir ve muhtaç ailelere dağıtılacağı belirtildi.

Coronavirus vakalarının görülmesinin ardından alınan önlemlerden biri de camilerde cemaatle namaz kılınmasının geçici olarak durdurulmasıydı.

Camilerin açılması vesilesi ile şükür kurbanının kesildiğini ifade eden Diyanet Vakfı Siirt il Temsilcisi Ferhat Göztok, "İnşallah bir daha biz camisiz, camiler de bizsiz kalmaz." dedi.

Göztok, "İnşallah bugün ilk Cuma namazını kılacağız. Uzun bir süredir Coronavirus tedbirleri kapsamında camilerimiz kapalıydı ama bugün camilerimizin yeniden açılması vesilesiyle şükür kurbanı keseceğiz. İnşallah bir daha camilerimiz kapanmaz, camisiz kalmayız, camiler de bizsiz kalmaz. Bundan sonra alınan tedbirlere riayet ederek Coronavirus ile mücadelemizi sağlıklı bir şekilde devam edeceğimize inanıyorum." diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir