• DOLAR 13.719
  • EURO 15.539
  • ALTIN 786.53
  • ...
Ordu Valisi Yavuz, şehirde Covid-19 vakalarında artış yaşandığını açıkladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Covid-19 pandemisinin Ordu’daki son durumunun değerlendirilmesi için düzenlenen toplantıda konuşan Vali, Yavuz, ilk günden bu yana virüsle mücadele edenlere teşekkür etti.

İstanbul, Kocaeli gibi büyükşehirler ile yurtdışından Ordu'ya gelen şahısların, Covid-19 salgınıyla mücadele kurallarına ve alınan tedbirlere riayet etmemesi nedeniyle son dönemde pozitif vakalarda bir artış görüldüğünü belirterek vatandaşlara uyarılarda bulunan Yavuz, “İlimize yurt içinden ve yurt dışından gelen şahısların sorumsuzca davranışları sebebiyle maalesef pozitif vakalarda artış görülmektedir. Buna ilaveten havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlarımız, sokağa, caddelere, park, meydan ve sahillere akın ettiler. Bazı cadde ve sokaklarda ciddi insan kalabalıkları oluşturuluyor. Adeta salgının bittiği varsayımıyla hareket ediliyor. Yaratılan bu sosyal hareketlilik, ilimizde pozitif vakalarda artışa neden olabilmektedir.” dedi.

"Salgının tamamen sona erdiği düşüncesiyle rahatça hareket etmek yanlıştır"

Coronavirus'e karşı tedbirli davranılması gerektiğini belirten Yavuz, şunları söyledi:

“Tedbiri elden bırakmamak gerektiğini hep söylüyoruz. Her ne kadar kontrollü sosyal hayata dönüş olsa da temastan kaçınma, sosyal mesafeyi koruma, mutlak surette maske takma ve kişisel hijyen kurallarına titizlikle uymalıyız. Aksi takdirde, pozitif vakalarda artış olabilir. Salgının tamamen sona erdiği düşüncesiyle rahatça hareket etmek, son derece yanlış ve tehlikeli bir düşüncedir.”

“Mahalle muhtarlarımız, mahallelerine dışarıdan gelen şahısları takip edip, güvenlik birimlerimize bildirmeleri gerekir”

Yurt içinden ve yurt dışından Ordu'ya gelen şahısların, takibinin iyi yapılması gerektiğine dikkat çeken Yavuz, “Son günlerde ilimize başka illerden ve yurt dışında gelen vatandaşlarımız oluyor. Bu kişilerin mutlak suretle takip edilmesi gerekiyor. Mahalle muhtarlarımız, mahallelerine dışarıdan gelen şahısları takip edip, mutlak suretle güvenlik birimlerimize bildirmeleri gerekir. Bu kişilerin çok iyi izole olmaları sağlanmalıdır.” diye konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir