• DOLAR 6.867
  • EURO 7.761
  • ALTIN 397.781
  • ...
Şanlıurfa Siverek’te Cuma namazı kılınacak okullarda çalışmalar tamamlandı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Siverek Kaymakamlığı tarafından alınan kararla ilçe merkezinde 18 cami, 2 okul ve bir sentetik sahada Cuma namazı kılınacak.

Cuma namazı kılınacak okullardan Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Yusuf Sami İmam Hatip Lisesinde çalışmalar tamamlandı.

Okullarda belediye ekipleri tarafından temizlik yapılırken, namaz kılınacak alan sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlendi.

Cuma namazı kılmak için gelen her vatandaş, seccadesini alarak, maskeli bir şekilde okula gelecek. Maskesiz vatandaşlara görevliler tarafından maske verilecek.

Namaz kılınacak alanda resmi polis, zabıta, Diyanet ve Milli Eğitim görevlileri olacak.

 

Yapılan çalışmalar ile ilgili olarak Yusuf Sami İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Karael, namaza gelecek vatandaşlara hatırlatmalarda bulundu.

Karael, “Vatandaşlar abdestini almış bir şekilde okula gelmelidir. Okul içerisinde WC ve lavabolar kapalı olacaktır. Namaza gelen her vatandaş, yanında seccadesini ve maskesini getirmelidir. Vatandaşların, belirlenmiş alanlara seccadelerini sererek namaza durmaları gerekiyor. Belirlenen alanların dışına çıkmamaları, sosyal mesafe kurallarına uymalarını bekliyoruz. Vatandaşların, görevlilerin uyarılarına ve yönlendirmelerine uymalarını rica ediyoruz. Kurallara uymamız toplumun sağlığı ve huzuru için çok önem arz etmektedir. Giriş ve çıkış kapıları ayrı olacaktır. Sadece hutbe ve cuma namazının 2 rekât farzı kılınacak, sünnetler ise evde kılınacaktır. Vatandaşlardan, kendilerine yardımcı olmalarını ve kurallara uymalarını bekliyoruz. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir