• DOLAR 6.867
  • EURO 7.839
  • ALTIN 399.192
  • ...
Sancaktepe Acil Durum Hastanesi yarın hizmete açılıyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İstanbul'da salgın ve afetlere karşı kullanılmak üzere Avrupa yakası Atatürk Havalimanı'nda ve Sancaktepe'de inşa edilen hastanelerden birisi tamamlandı.

Sancaktepe'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 29 Mayıs Cuma günü saat 15.00'da hizmete açılacak.

 

Covid-19 pandemisi sürecinde acil durum hastanelerinin hizmete girmesiyle, diğer hastanelerin normalleşme süreci hızlanacak. Acil durum hastaneleri sağlık turizminde de hizmet verecek.

Toplam 125 bin metrekare alana ve 75 bin metrekare kapalı alana sahip hastane, depreme dayanıklı olarak inşa edildi. Hastane, olası bir depremde zarar görmeyecek ve deprem sonrasında yaralıların tedavisinde etkin rol oynayabilecek şekilde tasarlandı.

432'si yoğun bakım olmak üzere toplam bin 8 yatak kapasitesine sahip hastanede, gerektiğinde her oda yoğun bakıma dönüştürülebilecek. Hastane, 16 ameliyathane ve son teknoloji ürünü tıbbi donanım ile hizmet verecek.

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz'ün ismi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hastaneye verilmişti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir