• DOLAR 6.735
  • EURO 7.402
  • ALTIN 370.762
  • ...
Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ildeki göletlere 180 bin adet sazan yavrusu bıraktı

Bu kapsamda Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürü Muhammed Kasım Aydın ve teknik elemanların katılımıyla yavru sazan balık dağıtımı yapıldı.

Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz. Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından, yürütülen 'Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi' kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 180.000 adet 21 Mayıs 2020 tarihinde Diyarbakır sınırlarında bulunan göletlere balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşımızın katılımı ile bırakılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın sonunda, “Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir.” denildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir