• DOLAR 6.802
  • EURO 7.415
  • ALTIN 377.875
  • ...
Hasankeyf Şemsiyeli Sokağı Derneğinden 'Tıp Fakültesi' talebi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Hasankeyf Sokağı esnafı adına hazırlanan dilekçeyi AK Parti İl Başkanlığına teslim eden Batman Meydan Mahallesi Hasankeyf Şemsiyeli Sokağı Derneği Başkanı Hasan Tunç, hazırladıkları dilekçeyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tıp fakültesi talebinde bulunduklarını belirtti.

Tunç açıklamasında, “İlimizde sağlık hizmeti açısından yaşanan sıkıntıların giderilmesi için ve tarihi Batman Hasankeyf ilçemizin adını yaşatılması amacıyla üniversitemize Batman Hasankeyf Tıp Fakültesini kazandırılmasının Batman halkına müjdesinin verilmesi talebinde bulunduk.” dedi.

Tunç, Erdoğan'a gönderdiği mektubu okuyarak şu ifadelere yer verdi: “Sayın Reis-i Cumhurumuz, Hasankeyf ilçemiz tarihi açıdan önemlidir. Derneğimizin kurulmasına da vesile olmuş ve bu misyon ile bir sokağımızın ismini Hasankeyf Sokağı olarak, gerekli izinleri aldıktan sonra değiştirmiş bulunmaktayız. 19 Mayıs tarihinde Ilısu Barajının ilk enerji üretim ünitesinin devreye girmesi nedeniyle ülkemize artı değer oluşturmasından dolayı teşekkür ederiz. Bu açılış nedeniyle çifte mutluluk duyuyoruz. Bu olumlu gelişimlere ek olarak ilimizde sağlık hizmeti açısından yaşanan sıkıntıların giderilmesi için üniversitemize Batman Hasankeyf Tıp Fakültesinin kazandırılmasını arz ve talep ederiz.”(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir