• DOLAR 8.708
  • EURO 10.409
  • ALTIN 497.119
  • ...
Batmanlı aile evde siyer sınavı düzenledi

Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı evlerinden çıkmayan kimi Batmanlılar, aile fertleriyle birlikte sosyal etkinliklerin yanı sıra İslami sohbet ve ibadetlerde bulunarak evlerini adeta maneviyat dolu bir sınıfa dönüştürüyorlar.

Evlerini küçük bir medreseye dönüştüren bu ailelerden biri de Tosun ailesi. Farklı bir etkinliğe imza atan Tosun ailesi, yaklaşık 15 gün boyunca Yazar Adnan Akgönül'ün "Hazreti Muhammed" kitabını okuyarak aile fertleri arasında düzenleneceği siyer sınavına hazırlandı.

Aile büyüklerinden birinin hazırladığı sorular doğrultusunda aile sınava tabi tutuldu. Aile reisi Abdurrahim Tosun, sınava giren aile fertlerinin tümüne ödül verdi.

Evde siyer sınavı düzenlemelerindeki amacın çocuklarının bir kez daha Peygamber Efendimizin hayatını okuyup, yaşantısını örnek almaya çalışmak olduğunu belirten Abdurrahim Tosun, Coronavirus'un etkinlik yapmalarına engel olmadığını söyledi.

Tosun, "Virüs salgınından dolayı evde kalmaktayız. Bizler bunu fırsata çevirmek istedik. Peygamber Sevdalılarının her yıl düzenlemiş olduğu Siyer Yarışmasının bir benzerini aile bireyleri arasında yaptık. Yazar Adnan Akgönül'ün 'Hazreti Muhammed' kitabından hazırladığımız 38 adet sorudan çocukları sınava tabi tuttuk. 15 günlük kitabı okuma süresince çocukların kitabı okuduğunu sevinçle gördüm. Soruları da biz hazırladık. Kaybedeni olmayan sınavın bütün katılımcılarına hediye verdim. Etkinliğimiz çok güzel oldu." dedi.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir