• DOLAR 6.857
  • EURO 7.747
  • ALTIN 391.539
  • ...
Siyonist çeteler Filistinlilere zulümde sınır tanıyor

Siyonist işgal çetesinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Tulkerem kenti yakınlarında askeri kontrol noktasında bir Filistinliye ateş açarak yaraladığı bildirildi.

Utanç duvarı olarak da nitelendirilen Ayrım Duvarı yakınlarında çıkan çatışmalar sırasında, işgal çetelerince açılan ateş sonucu yaralanan 19 yaşındaki Filistinli gencin, tedavi için hastaneye nakledildiği belirtildi.

El-Halil'de Yahudi yerleşimcilerden Filistinli çiftçilere ırkçı saldırı

Edinilen bilgiler göre, Batı Şeria'nın el-Halil kentinin kuzeyinde, bir grup Yahudi yerleşimcinin, Emir ailesinden bazı Filistinlilere ırkçı saldırıda bulunarak çiftliklerinde çalışmalarına mani oldu.

Emir ailesinin, "Bu topraklar özel mülkiyete sahiptir ve Osmanlı döneminden kalma tapularımız var." demeleri de bir şey değiştirmedi.

İşgal çetesinin, 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'ye yakın yasadışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor.

Bu yerleşim yerlerinde ikamet eden 400 binden fazla işgalci Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Siyonist Yahudi yerleşimci çeteler, Nablus ve Beytüllahim'de Filistinli çiftçilere saldırdı

İşgalci Yahudi yerleşimciler, Nablus'un Telme bölgesindeki es-Saviya Ovasında arazilerinde çalışan Filistinli çiftçilere önce resmi evraklarını sordu, sonrasında kendi arazilerinde çalışmalarına mani oldu.

Bununla da yetinmeyen yerleşimci çeteler, Filistinli çiftçileri sahibi oldukları topraklardan da dışarı çıkardı.

Filistinli çiftçiler, topraklarına el konulup sürmelerinin engellenmesi, yerleşimcilerin hayvanlarını tarlalarına sokması, su kullanımından mahrum bırakılmaları ve tarımsal tesislerininin yıktırılması gibi işgal saldırılarına maruz kalıyor.

İşgal çetesi Beytullahim'de tarımsal bazı çiftliklerin yıkılmasına karar verdi

Siyonist işgal çetesi, Beytüllahim'e bağlı bir köyde tarımsal bir çiftliğin yıkılmasına karar verdi.

Öte yandan, Filistinli Muhammed Ahmed Ebu Hammad'a da 120 metrekarelik çiftliğinin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkılacağına dair tebligat gönderdi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir