• DOLAR 6.785
  • EURO 7.483
  • ALTIN 375.197
  • ...
Eski ABD Dışişleri Bakanı Kissinger: "Virüsten sonra küresel bir sistem oluşturulmalı"

Henry Kissinger, günlük yayınlanan The Wall Street Journal gazetesinde kaleme aldığı makalede, yetkililerin yaklaşan sorunları öngörmesi, üstesinden gelmesi ve ardından istikrarı yeniden sağlamaları gerektiğini söyledi.

Coronavirus salgınının oluşturduğu siyasi ve ekonomik kaosun nesiller boyu devam edeceğini söyleyen Kissinger, salgını “Daha önce benzeri görülmemiş bir tehdit” olarak yorumladı.

Eski diplomat ayrıca makalesinde, Covid-19’dan kaynaklanan salgını "Boyut ve evrensellik açısından insanlık tarihinde eşi görülmemiş bir tehdit" olarak nitelendirdi.

İnsanların mutluluğu ve halkların refahı ancak hükümetlere güvenle elde edilebileceğini belirten Kissinger, yetkililerin yaklaşan sorunları öngörmesi, üstesinden gelmesi ve ardından istikrarı yeniden sağlamaları gerektiğini söyledi.

Kissinger, ayrıca, Covid-19 krizi bittikten sonra, "Bu salgına karşı yürütülen çalışmalarla ilgili devlet kurumlarına ve hükümetler aleyhine birçok karar alınacağını" aktardı.

Eski Bakan, “Sadece Coronavirus karşı savaşmamalıyız, aynı zamanda virüsten sonra küresel bir sistem oluşturmak için de çalışmalıyız” dedi.

Henry Kissinger kimdir?

Alman Yahudi göçmen topluluğuna mensup olan Henry Kissinger, 1973–1977 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı görevini yürütürken, 1969–1975 yılları arasında da ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak görev yaptı.  (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir