• DOLAR 7.417
  • EURO 9.011
  • ALTIN 443.62
  • ...
İstanbul'da ücretsiz maske dağıtımı başladı

Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, dün ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği açıklanmıştı. Bu kararın ardından uygulama bugün başladı. Vatandaşlar bugünden itibaren maskelerini T.C. kimlik ve telefon numaralarını eczacıya vererek, SMS şeklinde gelen kod ile maskelerini temin edebilecek.

Süreç şu şekilde işleyecek:
Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskeler İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacak ve eczanelerimize dağıtımı yapılacak. Eczanelerimizin sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunması gerekmektedir. Talepler Bakanlık tarafından takip edileceği için tek bir depo üzerinden talepte bulunulması önemlidir.

TELEFONUNUZA GELECEK KODU BEKLEYİN!

Vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelere bildirerek maske alabilecek. Yeni uygulamayla 20-65 yaş arasındaki vatandaşlara kişi başına 10 gün için 5 adet maske verilecek.

Maskeler yaş aralığına göre verilecek, ilk mesaj alanlar 57-65 yaş aralığı oldu.

İzdiham olmaması için Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek kodu beklemek şart. Kod eczane ile paylaşılmazsa maske verilmeyecek.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir