• DOLAR 6.71
  • EURO 7.518
  • ALTIN 371.942
  • ...
Resulayn'da kadınlar günde bin adet maske üretiyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Coronavirus salgını riskine karşı tedbir kararlarını hızlıca hayata geçiren Şanlıurfa Valiliği, Barış Pınarı Harekâtı ile kontrol altına alınan bölgede de aynı tedbirleri uygulamaya devam ediyor.

 

Tel Abyad ve Resulayn'da pandemiye karşı halk bilgilendiriliyor

Virüs salgını hakkında "Pandemi" ilan edilmeden önce Suriye tarafından giriş-çıkışların kapatıldığı Tel Abyad ve Resulayn'da broşürler, Barış Pınarı FM aracılığıyla yapılan yayınlar ve görevlendirilen personelin çalışmalarıyla halk bilgilendirildi.

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) tarafından bölgede yaşayanların maske ihtiyacının temin edilmesi amacıyla atölye kuruldu.

Resulayn Mahalli Meclisinin desteğiyle, Halk Eğitim Merkezi'nde oluşturulan atölyede görevlendirilen kursiyer kadınlar, sağlık kontrollerinden geçip hijyen tedbirlerini aldıktan sonra başladıkları çalışma ile cerrahi maske üretimi yapıyor.

Resulayn'da SUDKOM tarafından kurulan atölyelerde maske üretilecek

Resulaynlı kadınların 13 makine, ütü ve profesyonel kesim makası kullanarak başladıkları cerrahi maske üretimini yerinde inceleyen Resulayn Koordinatörü Kaymakam Erdinç Dolu, bölgede hayatın normalleştirilmesi adına, Vali Abdullah Erin'in de talimatları ile hızlı bir çalışma ile maske üretimine başladıklarını söyledi.

"Resulayn'da henüz bir vakaya rastlanmadı"

Resulayn'da Coronavirus'le enfekte olmuş vaka bulunmadığını ifade eden Dolu, tedbirleri en üst seviyede almaya devam ettiklerini, bölgede görev yapan güvenlik görevlileri, sağlık çalışanları ve halka dağıtılmak üzere kurdukları atölyede 12 kursiyerin çalışmaya başladığını ve günde bin adet maske üreteceklerini ifade etti.

Atölyede üretime başlayan kursiyerler ise Resulayn'da hayatın normale döndüğünü, tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus salgını karşısında kendilerine destek veren Türkiye'ye teşekkür etti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir