• DOLAR 6.809
  • EURO 7.419
  • ALTIN 378.31
  • ...
Mardin’de kapalı semt pazarı hizmete girdi

Vatandaşların dört mevsim güvenle alışveriş yapacakları modern kapalı semt pazarının Ravza Caddesi 49’uncu sokakta hizmete girmesiyle birlikte Yenişehir Mahallesinde farklı noktalarda Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri kurulan pazarlarda Coronavirus önlemleri kapsamında konforlu ve daha hijyenik bir ortamın sunulduğu Kapalı Semt Pazarı’nda kurulacak.

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirus tedbirleri kapsamında 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamda kurulan tezgahlarda 3 metre mesafe kuralı uygulandığı Kapalı Semt Pazarı’nda Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığınca, dezenfekte çalışması yapılırken pazarcı esnafına maske, eldiven ve el dezenfektanı dağıtıldı.

Semt pazarı girişinde oluşturulan kontrol noktasında da Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Zabıta görevlilerince, ateş ölçümleri yapılan ve ellerine dezenfektan sıkılan vatandaşlar dağıtılan eldiven ile maskeleri takarak alışverişlerini yaptı.

Pazar esnaflarını da sosyal mesafeye uyulması, maske ve eldiven takılmaları konularında sürekli uyaran Zabıta ekipleri, vatandaşları da tezgahlardaki ürünlere dokunmamaları ve pazarlara çocukları ile gelmemeleri konusunda uyardı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir