• DOLAR 6.822
  • EURO 7.569
  • ALTIN 379.237
  • ...
Market ve pazarlarda zorunlu hale getirilen maske takma uygulamasına geçildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda alınan yeni tedbirlere ilişkin genelgenin yayınlanmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi Batman'daki marketlerde de uygulanmaya başlandı.

Markete gelen her vatandaşın ateşi ölçülüyor, girişler belirlenen alanlardan kontrollü yapılıyor. Marketlerin girişinde bekleyen görevli, alışverişe gelenlere maske teminini sağlıyor.

“Market içinde sosyal mesafe kurallarına uyumasına da riayet ediyoruz”

Pandemi kurulunun aldığı karara uyduklarını söyleyen mağaza yetkilisi Bilal Şimşek, markete maskesiz ve eldivensiz müşteri almadıklarını, market içinde sosyal mesafe kurallarına uyumasına da riayet ettiklerini söyledi.

Şimşek, “Çalışanlarımızın ve halkımızın sağlığı için elimizden gelen gayretleri gösteriyoruz. Mağazamız salgın hastalığa karşı düzenli bir şekilde dezenfekte ediliyor. Herkesin sağlığı için maske ve eldiven kullanıyor ve müşterilerimize de sunuyoruz. Maskesiz gelen müşterilerimiz için mağazanın girişinde bir personel görevlendirdik vatandaşlar maske temin edebilsin diye. Tüm haklımızın başta kendilerinin, sonrada bizim sağlığımız açısından bu konuda duyarlılık göstermelerini istiyoruz.” dedi.

“Maske uygulamasına tepki veren de olumlu karşılayan da oldu”

Diğer bir mağazanın İnsan Kaynakları Müdürü Adnan Alkan ise, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın sabahından itibaren maske ve eldiven kuralını uygulamaya geçtik. İlk gün tepki veren de olumlu karşılayan da oldu. Mağazamıza gelen müşterilerimizi de kırmadan uygulamayı başlattık. Şu anda markette maskesiz eldivensiz alışveriş yapılmasına izin vermiyoruz. Gelen her müşterimizin ateşini ölçüp, maske ve eldiven kontrolünü yaptıktan sonra içeri alıyoruz. Mağazamız günlük dezenfekte ediliyor. Mağaza olarak sağlık ve İçişleri Bakanlığının uygulamaya başlattığı kurallara riayet ediyoruz.”

İnsanların sağlığından daha önemli bir şey olamadığını belirten vatandaşlardan Cemal Kaya, maske takma zorunluluğu uygulamasını olumlu bulduğunu, insanların sağlığından daha önemli bir şeyin olmadığını dile getirerek, herkesin uygulamaya riayet etmesi gerektiğini söyledi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir