• DOLAR 7.413
  • EURO 9.036
  • ALTIN 441.98
  • ...
Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın "Evde Aile Programı" çağrısı yankı buldu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Peygamber Sevdalıları Vakfı açıklamasında; ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yetişkinler için okunmasında fayda görüleceği bir dizi kitap önerisinde ve tavsiyelerde bulundu.

Açıklamada, üniversiteliler ve yetişkinlerin, zamanlarını ayarlamaları ve program yapmaları durumunda, tefsir, hadis, fıkıh ve tarih konularında kaynak eserlerden birini okumalarının faydalı olacağına işaret edildi.

"Vakit namazlarımızı evde cemaatle kılıyoruz"

Lise öğrencisi Mehmet Akif Yıldız, "Rehber Tv'de Peygamber Sevdalılarının, evde ailece programlı olmak gerektiğine ilişkin çıkan haberleri gördük. Okullar tatil olduğundan beri evdeki boş vakitlerimizi programlayarak vakit namazlarımızı cemaatle kılmaya başladık. Günün beli saatlerinde Kur'an-ı Kerim okuyor, kitap ve derslerimizin tekrarını yapıyor ve evdeki zamanımızı faydalı geçirmeye çalışıyoruz." dedi.

Evdeki zamanını değerlendirmeyle ilgili olarak Lise öğrencisi Mehmet Fatih Yıldız, "Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın tavsiyelerine uyarak, evde günümüzü programlıyoruz. Coronavirus nedeniyle evden çıkmadığımız için çok fazla boş zamanımız oluyordu. Bu boş zamanımızı değerlendirmek maksadıyla, evde cemaatle namazlarımızı kılıyoruz, günlük derelerimizi çalışıyor ve kitap okuyoruz. Ailemizle geçirdiğimiz bu zaman dilimlerinde, kaynaşma ve muhabbetimizin pekişmesi için aile sohbetleri yapıyoruz." diye konuştu.

"Evde cemaatle namaz kıldık, Kur'an-ı Kerim ve kitap okuduk"

Evde ailece namaz programı düzenlediklerini ifade eden Yusuf Zariç ise "Rehber TV'de çıkan Peygamber Sevdalılarının tavsiyelerine uyarak; evde cemaatle namaz kılıyoruz, Kur'an-ı Kerim ve kitap okuyoruz ve boş vakitlerimizde ibadetlerimizi arttırmaya özen gösteriyoruz. Okulların tatil olmasından dolayı evde boş zamanımızı değerlendiriyoruz. EBA TV'de çıkan derslerimi takip edip çalışıyorum. Ailemizle birlikte sohbet ediyor, ailece namaz programı düzenliyoruz." dedi

EBA TV'yi takip edip derslerine çalıştıklarını belirten Yüsra Zariç, "Okullar ara tatil olduğundan evde EBA TV'yi takip ediyor, derslerimizi çalışıyoruz. Boş zamanımızı ailemizle Kur'an-ı Kerim okuyarak, cemaatle namaz kılarak ve kitap okuyarak değerlendiriyoruz. Peygamber Sevdalılarının evde faydalı zaman geçirme tavsiyelerine uyuyoruz." dedi.

İLKHA

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir