• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
İhtiyaç sahiplerine ödemeler 1 Nisan'da başlıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İhtiyaç sahiplerine yapılacak ödemelerin doğum yılının son rakamına göre belirlendiği hatırlatılan duyuruda, doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan'da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan'da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan'da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan'da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan'da ödemelerini alabilecekleri ifade edildi.

Açıklamada, "İş yerlerimizde yoğunluğun önüne geçebilmek amacı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlanmıştır. Bu kapsamda şirketimizde hesabı bulunan işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış müşterilerimizin işsizlik ödemelerini 1 Nisan tarihinden itibaren hesaplarına yatıracağız." denildi.

İşlemlerini internet ya da ATM'den yapamayan vatandaşların ödemelerinin kontrollü bir şekilde iş yerlerinde yapılacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yaygın iş yerlerimizde bulunan gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar müşteriyi sırayla iş yerlerimize alarak işlemlerini yapmayı sürdüreceğiz. Ayrıca şubelerimizde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla ATM'lerden ücretsiz günlük para çekme limitini 3 bin TL'ye yükselttiğimizi hatırlatmak isteriz. Coronavirus'ün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana PTT olarak gerekli tedbirleri aldık. Tüm PTT iş yerlerimizde, dağıtım ve servis araçlarımızda ve müşterilerin temas edebileceği alanlarda Sağlık Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak yaparak, müşterilerimizin ve personelimizin sağlığını koruyoruz." (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir