• DOLAR 6.786
  • EURO 7.48
  • ALTIN 374.947
  • ...
“Türkiye'nin Kültür Atlası” adlı kitap satıştan kaldırılıp toplatıldı

Türkiye'nin Kültür Atlası” adlı kitapta, Batman’daki kadınların yüzde 50'sinin düzenli işkence gördüğü ve her 5 çocuktan birisinin aile içinde ensest ilişkiye maruz kaldığı gibi ağır iftira ve iğrenç hakaretler yer aldı.

Batman Barosuna ait olduğu iddia edilen sözde bir raporun referans alındığı kitap, İLKHA'nın gündeme getirmesinin ardından Batman Barosu ve yazarlar başta olmak üzere, her kesimden büyük tepki gördü.

Batman Barosu, yaptığı açıklamada kitapla ilgili hukuki süreç başlatılacağını duyurdu.

Yapılan tepkilerin ardından Batman Barosu Başkanlığına bir özür yazısı gönderen Türkiye İş Bankası Yayınları Genel Müdürlüğü, kitabın satıştan kaldırılıp toplatıldığını açıkladı.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Genel Müdürü Ahmet Salcan tarafından gönderilen özür mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Batman Barosu ve saygıdeğer Başkanı Abdülhamit Çakan, yeni yayınladığımız Türkiye'nin Kültür Atlası adlı kitapta geçen asılsız bir cümle nedeniyle Batmanlıları ve Batman Barosu'nu hiç istemeyerek de olsa rencide ettiğimiz için özür dileriz. Kitapta geçen bu talihsiz ifadeden dolayı büyük bir üzüntü duyuyoruz. Batman Barosu'nun bu çok haklı tepkisi bizi hemen harekete geçirdi ve sözü geçen kitap satıştan kaldırıldı ve toplatıldı. Bugüne kadarki yayın çizgimize yakışmayan, en hassas olduğumuz konulardan birisine dair bu dayanıksız ifadeyi yayınladığımız için, Baro Başkanı sıfatınızla, nezdinizde tüm Batmanlılardan ve Baronuz mensuplarından samimi özrümüzün kabulünü şahsım ve kurumum adına istirham ederim."(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir