• DOLAR 7.386
  • EURO 8.961
  • ALTIN 440
  • ...
Adil Karaismailoğlu kimdir?

DOĞRUHABER

Dün gece ani bir kararla Cahit Turhan'ın yerine atanan Adil Karaismailoğlu kimdir? Daha önce de Erdoğan'la birlikte çalıştığı bilinen Karaismailoğlu Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. İşte yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun hayat hikayesi…

ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisi mezunu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı.

1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı. 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı, Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

ADİL KARAİSMAİLOĞLU NERELİ?

Eylül 2019'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayınlanan kararname ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı'na atandı. 1969 Trabzon doğumlu olan İsmail Karaismailoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir