• DOLAR 6.789
  • EURO 7.052
  • ALTIN 360.297
  • ...
Gaziantep'te 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerinin yemekleri evlerine götürülüyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İçişleri Bakanlığı tarafından, dünyayı etkileyen Coronavirus salgınının önüne geçmek ve yüksek risk grubundaki kişileri korumak için 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti.

Salgını önlemek amacıyla Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde de tedbirleri üst seviyeye çıkaran Şahinbey Belediyesi, dışarı çıkmalarına sınırlama konulan kronik rahatsızlığı bulunan ve 65 yaş üstü kişilerin evlerine sıcak yemek ulaştırıyor.

 

Şahinbey Belediyesi aşevinde, dev kazanlarda hazırlanan yemekler, ihtiyaç sahibi yaşlılara dağıtılırken, ayrıca ekmek ve ayran da ikram ediliyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sokağa çıkamayan, kronik rahatsızlığı bulunan ve 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi kişilere yemek ikramında bulunduklarını ifade etti.

Tahmazoğlu, "65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın kendi sağlıkları için sokağa çıkma yasağı getirildi. Biz de dışarı çıkamayan yaşlılarımıza elimizden geldiği kadar yardım ediyoruz. Evlerine yemeklerini götürüyoruz. Onların sağlığı için evde kalsınlar istiyoruz. Coronavirus salgınına karşı verilen mücadelede yaşlılarımızın da evde kalarak bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Ekiplerimiz aşevimizde hijyenik ortamda hazırlanan yemekleri paketleyerek, vatandaşlarımızın evlerine götürüyorlar. Böylece yaşlılarımızı tehlikeli ortamdan uzak tutmuş oluyoruz." dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir