• DOLAR 6.587
  • EURO 7.262
  • ALTIN 343.14
  • ...
Adıyaman'da birçok esnaf Coronavirus nedeniyle iş yerini kapatma kararı aldı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Adıyamanlı birçok esnaf iş yerlerini kapatma kararı aldı.

Devlet tarafından kapatılması zorunlu olan iş yerleri ve eğlence mekânlarının dışında kalan kimi esnaflar da kendi inisiyatiflerini kullanarak iş yerlerini kapatma kararı alıyor.

Adıyaman'da ilk olarak Berberler-Kuaförler ve Otelciler Esnafı Odası tarafından tedbir amaçlı iş yerlerini kapatma kararının ardından, kuyumcular da iş yerlerini kapatma kararı aldı.

Adıyaman Kuyumcular Dernek Başkanı Bekir Ünal, tedbir amaçlı olarak 30 Mart tarihine kadar iş yerlerini kapalı tutma kararı aldıklarını bildirdi.

Adıyaman Ağaç İşleri Sanatkârları Esnaf Odalar Başkanı Zeynal Asnuk ise yaptığı açıklamada, bugünden itibaren geçici bir süreliğine iş yerlerinin saat 10.00’da açılıp 16.00’da kapatılmasına tedbir amaçlı karar alındığını, herkesin bu karara uymasını istediklerini belirtti.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir