• DOLAR 6.67
  • EURO 7.316
  • ALTIN 361.559
  • ...
Bakan Varank: Fırsatçılık yapanların canını yakacağız

Bakan Varank. "Yatırım teşviklerinde verdiğimiz kredi faiz desteği uygulamasına esneklik getiriyoruz. Yatırım teşviklerinden yararlananlar, bu döneme ilişkin banka ödemelerini ötelediğinde faiz veya kâr payı desteğinden aynen faydalanabilecek." dedi.

TÜBİTAK ile girişimcilerin ve bilim insanlarının projelerinin hemen hayata geçmesini sağlayacak özel ve hızlı bir program hazırladıklarını belirten Bakan Varank, "Covid-19’un teşhis, tedavisinde kullanılacak ürünlere ve koruyucu ürünlere hızlıca destek vereceğiz. Yeni bir uygulama olarak geliştirdiğimiz TÜBİTAK Covid-19 Portalı'nı da bugün itibariyle devreye aldık. TÜBİTAK'a verilmesi gereken tüm proje raporlarının teslim tarihlerini 3 aya kadar erteledik, çağrılara başvuru sürelerini de uzattık." ifadelerini kullandı.

"Bilim insanlarımız aşı ve ilaç geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor." diyen Varank, "Bu süreçte kamu vicdanını derinden yaralayan fırsatçıların olduğunu da maalesef görmüş olduk. Çok açık söylüyorum bu fırsatçıların canını yakacağız. Fırsatçılık yaptığı tespit edilen firmalar, bundan sonra hiçbir şekilde bakanlığımızın desteklerinden yararlanamayacak." şeklinde konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir