• DOLAR 8.008
  • EURO 9.536
  • ALTIN 464.69
  • ...
Şanlıurfa Valisi Erin:“Tedbiri elden bırakmayacağız, paniğe de kapılmayacağız”

Corona virüs tedbirleri kapsamında yayımlanan genelge ve talimatların büyük bir hassasiyetle yerine getirilmesi gerektiğini belirten Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Türkiye’nin aldığı tedbirler sayesinde virüsten en az etkilenen ülkelerin başında geldiğini söyledi.

Erin, “Ülke olarak bizde de bir risk var. Ancak Türkiye’de pandemi düzeyinde ulusal bir salgın hali ilan edilmedi. Sağlık açısından olağanüstü hal olarak anlayabileceğimiz pandemi halinde değiliz. Ama en kötü senaryoyu dikkate alarak il genelinde ve ilçelerimizde hazırlıklarımızı yapmamız, Sağlık Bakanlığının ulusal çapta pandemi ilan etmesi halinde yapacağımız işlerin hepsinin planlanmış, tatbike hazır halde olması gerekiyor.” dedi.

Corona virüs tehlikesine karşı ilk baştan itibaren oluşturulan bir bilim kurulu olduğunu, yerelde alınan ve bakanlıklardan gönderilen kararların uygulandığını hatırlatan Erin, karara bağlanmayıp, gelenek ve örften kaynaklanan bir takım toplu etkinliklerin, bakanlık düzeyinde bir karar olmadığı için yasaklanamadığını belirtti.

İl bazlı kararlar yerine, bakanlık tarafından bildirilen ulusal kararları uygulayacaklarını vurgulayan Erin, gittikçe artan tedbirlere rağmen büyük endişe edilecek bir durumun olmadığını söyledi.

Şanlıurfa için en büyük riskin İran, Irak ve Suriye üzerinden gelebilecek virüslü vakalar olacağına dikkat çeken Erin, Barış Pınarı bölgesine, Haseki ve Rakka gibi Suriye tarafından giriş çıkışların durdurulduğunu, Türkiye’deki sınır kapılarından giriş çıkışlarda da ateş ölçerlerle kontrollerin yapıldığını hatırlatarak, “Ben bile gidip gelsem, mutlaka kontrol edilecek.” diye konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir