• DOLAR 7.376
  • EURO 8.992
  • ALTIN 441.623
  • ...
Nusaybin'de 'Uyuşturucu ile Mücadele Bilgilendirme' konferansı yapıldı

Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen konferans, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Nusaybin Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğinde görevli Komiser ve Polisler tarafından verildi.

'Mardin Narko Rehber' sloganıyla yapılan çalışmalar çerçevesinde vatandaşlara bilgilendirme yapılan konferansta, madde bağımlılığı, kullanımı ve etkileri, narkotik madde çeşitleri, mücadelenin önemi, madde bağımlılığına giden yol, madde bağımlılığı ile mücadele ve çözüm önerileri ile 'Uyuma' projesi hakkında bilgi verildi.

Madde kullanımının erken fark edilmesinin hayat kurtardığı belirtilen konuşmada, polisin karşılaştığı suç türünde en fazla arkadaş çevresi ve arkadaş ısrarı olduğu ifade edildi.

Hiçbir ailenin uyuşturucu kullanımını çocuğuna yakıştırmadığı kaydedilen konferansın sonunda uyuşturucu kullanımı ev satımıyla ilgili yasal bilgilendirme yapıldı. Konferansın sonunda katılımcıların sorularına cevap verildi.
Konferansa, Nusaybin Emniyet Müdürü Murat Sönmez, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Öte yanda konferans sonrası Cumhuriyet Meydanında Nusaybin Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından kurulan stantta vatandaşlara 'uyuşturucuyla mücadelenin önemi' ile 'Uyuma' projesi broşürleri dağıtıldı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir