• DOLAR 13.551
  • EURO 15.122
  • ALTIN 779.41
  • ...
Malatya'da TAF Çocuk Atletizm Şenliği düzenlendi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

7-12 yaş grubundaki yaklaşık bin çocuğun katıldığı organizasyonun amacı; ‘Yeni nesle atletizm ve spor sevgisini aşılamak’ olarak değerlendirilen etkinliğe Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Selim Pilten, TAF Asbaşkanı M. Yasin Taş ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan katıldı.

Başkan Yardımcısı Selim Pilten yapmış olduğu konuşmasında çocukların spor sevgisinin arttırılması için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını söyledi.

Vali Aydın Baruş ise Malatya için anlam taşıyan organizasyonda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle dedi:

“Bu şenlik ile spora olan sevgimizi ve ilgimizi güzel bir şekilde yansıtmış oluyoruz. Sporun insana hem fiziksel bakımdan hem de zihinsel anlamda çok büyük katkıları var. Burada çocuklarımızın atletizme olan ilgisi, spor sevgisinin toplumsal tabanda ne kadar yaygınlaştığını da gösteriyor. Bu etkinliğin düzenlenmesini sağlayan (TAF) Türkiye Atletizm Federasyonuna çok teşekkür ediyorum. İnşallah buradaki çocuklarımızdan gelecekte çok başarılı atletler ortaya çıkacak. Biz Türkiye’mizin geleceğinden umutluyuz. Gördüğümüz bu manzara umudumuzu arttırıyor. Sevgili çocuklarımızın her birini tebrik ediyorum.”

Etkinlik içinde doğru beslenme kliniği, beslenme ve fiziksel kapasiteye dair ölçümler ve Çocuk Atletizmi içinde bulunan eğlenceli atletizm oyunları gibi bölümlerde yer aldı.

Organizasyon madalya töreni ve hatıra fotoğrafı ile sona erdi. (İLKHA)
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir