• DOLAR 9.314
  • EURO 10.825
  • ALTIN 529.068
  • ...
Diyanet-Sen'den o programlara sert tepki!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Toplumun ahlakını dejenere eden, aileler için kötü örnek teşkil eden TV program ve diziler, toplumun değerlerini aşağılamaya devam ediyor.

Özel bir TV kanalında toplum nezdinde saygınlığı bulunan imamların aşağılandığına tepki gösteren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Sarığımızı, cübbemizi rahat bırakın, sözde esprilerinizi yalanlarınızı maskelemek için cübbemizi, sarığımızı kullanmayın." dedi.

Yapılan programların bilinçli olduğunun altını çizen Bayraktutar, şunları söyledi:

İmamlık gibi bir makamın espri amaçlı da olsa yalancı, hovarda tipler tarafından kullanılıyor olması ve imamlık gibi son derece hassas Peygamber mesleğinin birkaç davranış modeli ile idare edilebilecek bir meslek olarak gösterilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Senaryo gereği birçok meslek rol icabı oynayabilecekken, imamlığın seçilmesini de tesadüfi görmüyoruz. İmamlık mesleğin ötesinde bir duruş meselesidir ve halkımız bu duruşu gayet iyi bilmektedir.

Dizilerin ve TV programlarının özellikle çocukların ve gençlerin karakterindeki etkileri bilinen bir gerçek olduğunu hatırlatan Bayraktutar, gerekli işlemlerin yapılması için RTÜK'ü göreve davet etti.

Bayraktutar, "Maalesef bu olumsuz durum son yıllarda biraz düzelme gösterse de zaman zaman format değiştirerek yine karşımıza çıkmaktadır. Kalabalık kitlelere hitap eden TV kanallarının, bu konuda çok daha seçici ve bilinçli hareket etmesi gerekmektedir. Televizyon yapımcılarını daha sağduyulu olmaya özellikle büyük bir kısmı Müslüman olan ülkemizde dini değerlerimizi ve dindar halkımızı rencide edici bu tür yapımlar konusunda dikkatli ve duyarlı davranmaya davet ediyoruz." diye konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir