• DOLAR 8.66
  • EURO 10.346
  • ALTIN 494.761
  • ...
Isparta MEM "Başarının arttırılması ve Bağımlılığın Azaltılması Projesi"ni tanıttı

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri hazır bulundu. Isparta Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile alanda çalışan rehberlik öğretmenleri tarafından geliştirilen "Başarıyı Arttırma ve Bağımlılığı Azaltma Projesi" hakkında bilgilendirme yapıldı.

 "BABAP" projesinin sunumunu gerçekleştiren Isparta Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Anıl Keleş, çalışmanın Isparta RAM tarafından yapılan internet bağımlılığı ve siber zorbalık araştırması, başarısızlık nedenleri ve okul motivasyonu araştırmasının sonuçları üzerinden yapılandırıldığını ve bağımlılık ile başarı arasındaki ters orantıya bağlı olarak proje adımlarının belirlendiğini söyledi.

Keleş, ayrıca 27 adımdan oluşan projenin öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla zenginleşerek etkinlikler bütünü olarak ortaya koyacaklarını aktardı.

Proje tanıtımının ardından konuşan Vali Seymenoğlu ise bağımlılık süreçlerine yönelik önleyici adımlar atmanın önemli olduğunu; proje adımlarının maliyet analizlerine de ağırlık vererek çalışmaların olgunlaştırılmasını ve hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizerek başarı ve bağımlılık kavramlarının bir araya getirilmesiyle tasarlanan bu projenin Isparta ve ülke için hayırlı olmasını temenni ettiğini söyledi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir