• DOLAR 6.597
  • EURO 7.052
  • ALTIN 350.572
  • ...
Batman'da Regaib Kandili dua ve ibadetlerle ihya edildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Batman İl Müftülüğü Korosu'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda; Kürtçe ve Türkçe mevlit ile kasideler okunup ilahiler seslendirildi, salâvatlar getirildi.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği program, İl Müftüsü Turgut Erhan'ın yaptığı dua ile son buldu.

Duanın ardından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Erhan, Müslümanların kendilerini bu üç aylarda muhasebeye çekmesi gerektiğini söyledi.

Allah’ın Müslümanlar için belirlediği önemli gün ve gecelerin olduğuna işaret eden Erhan, “Şüphesiz zaman su gibi akıp gidiyor. Ancak Allah Teala zamanlar içerisinde mukaddes anlar, günler içerisinde mukaddes günler, aylar içerisinde mukaddes aylar yaratmıştır. Adeta insanlara yeniden bir fırsat, düşünme, tevekkül etme anları ve zamanları oluşturmuştur. Bizim tekrar kendimizi çek etmemiz, kendimize çekidüzen vermemiz, geçmişin muhasebesini yapmak için Allah’ın önümüze koymuş olduğu zaman dilimleridir bu günler ve zamanlar.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Erhan şunları söyledi: “Zira beş gece vardır ki onlar önemlidir. İşte onlardan bir tanesi şu anda içerisinde bulunmuş olduğumuz Regaib Gecesi'dir. İnsan hayatına baktığımız zaman insanın çocukluk, gençlik, yetişkinlik ve ihtiyarlık zaman dilimleri vardır. Zira akan su gibi ömür çekip gidiyor. Dün dünde kalıyor ama içinde bulunmuş olduğumuz anı ve zamanı anlamlı kılabilmek, iyi yaşayabilmek, Allah’ın istediği bir kul olarak o hayatı yaşamak için gayret ve çaba sarf etmek gerekir.”(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir