• DOLAR 6.451
  • EURO 7.19
  • ALTIN 338.14
  • ...
Uluslararası Diyarbakır Sur Yarı Maratonu'nun lansmanı yapıldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kayapınar ilçesinde bir otelde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, hedeflerinin 100 bin kişiyle halk koşusunu gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

Gerçekleştirecekleri maratonun büyük bir ilgi göreceğini belirten Güzeloğlu, "19 Nisan 2020'de gerçekleştireceğimiz maratonun, gençlerimizden başlayarak Diyarbakır'ı çepeçevre sardığını ve Sur üzerinden Diyarbakır'a doğru çok büyük bir ilgi ve odaklanma yaşattığını görmekteyiz. Sporun birleştiriciliği, kucaklayıcılığı ve kardeşliğini atletizmle, binlerce yıllık tarihe tanıklık eden, bunu yaşatan ve sonsuza kadar aktaracak olan Sur'da buluşturuyoruz." dedi.

"Sur üzerinden Türkiye'ye ve dünyaya gönül köprüleri kuruyoruz"

19 Nisan'da başlanacak olan Sur Uluslararası Yarı Maratonu tüm Diyarbakırlıları davet eden Güzeloğlu şöyle konuştu:

"Sur 'un surlarıyla, tarihi yapılarıyla, UNESCO koruması altındaki Hevsel Bahçeleri ile, 33 medeniyetin eserlerini bugüne kadar taşıyan her bir taşıyla sporu buluşturuyoruz. Sur üzerinden Türkiye'ye ve dünyaya gönül köprüleri kuruyoruz. Herkesi Sur'a davet ederken bu büyük tarihi mirası, bu çok özel ve güzel kent aziz Diyarbakır'ı yeni haliyle dünyaya anlatıyoruz. 19 Nisan 2020'de başlayacak olan ve artık geleneksel hale gelerek her yıl gerçekleştirilecek olan Sur Uluslararası Yarı Maratonu, çok büyük bir kucaklaşmanın ve bizi biz yapan değerlerin yeniden ihyasını sağlamış oluyor." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir