• DOLAR 9.262
  • EURO 10.792
  • ALTIN 526.391
  • ...
Tel Abyad'da SUDKOM koordinesinde haşerelere karşı ilaçlama yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli tarafından Tel Abyad'da çeşitli hastalıklara neden olan haşere ve sivrisineklere karşı ilaçlama yapıldı.

İlaçlama çalışmalarının, Akçakale Gümrük Kapısından başlayarak, Tel Abyad'daki tüm yerleşim birimlerinde devam edeceği bildirildi.

İlaçlama çalışmalarının ilk gününde, Akçakale Gümrük Kapısı, Tel Abyad eski çöp toplama merkezi, ilçe merkezine giden yoldaki yerleşim birimleri ile Deyrezzor ve diğer şehirlerden gelen Suriyelilerin yaşadığı çadır yerleşim birimleri ilaçlandı.

Uzun yıllar belediyecilik hizmetleri alamayan ve nüfusun hızla artmaya başladığı Tel Abyad'da, "Barış Pınarı Harekâtı"ndan hemen sonra içme suyu ve kanalizasyon şebekeleri onarılmaya başlandı. SUDKOM, Tel Abyad ve Resulayn'da temiz içme suyu şebekesi ve kanalizasyon altyapısının iyileştirilmesine yönelik, uluslararası sivil toplum kuruluşlarının desteklediği projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir