• DOLAR 8.853
  • EURO 10.359
  • ALTIN 498.855
  • ...
Hindistan'daki olaylarda ölü sayısı 34'e yükseldi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Hastane kaynakları ve yerel medya organlarının verdiği bilgilere göre pazar günü ülkenin başkenti Yeni Delhi'de başlayan olaylarda, çoğunluğu Müslüman en az 34 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi de yaralandı.

Hindistan polisinin müdahale etmediği olaylarda Müslümanların birçoğunun ateşli silahlarla yaralandığı bildirildi.

Hindistan'ın ırkçı Başbakanı Narendra Modi, olayların kontrolden çıkmasındaki sorumluğundan dolayı ülkesinde eleştirilerin hedefi oldu.

Kentte 84 bin polis memuru olmasına rağmen katliam yapan Hindu çetelere müdahale edilmemesi ve bu olayların dört gün boyunca devam etmesi akıllara soru işaretleri getiriyor.

Yeni Delhi'de, Müslümanların hedef alınmasına, evlerinin ve dükkanlarının yakılmasına göz yuman polis, yakaladığı Müslüman protestocuları öldüresiye dövüyor.

Tartışma konusu olan vatandaşlık yasası, Hindistan'a komşu ülkelerde bulunan azınlıklara vatandaşlık hakkı verirken Müslümanlar bu kapsamın dışında bulunuyor.

Hindistan'da yaşayan ve sayıları 200 milyondan fazla olan Müslümanlar, bu yasaya büyük tepki gösterirken, ırkçı Başbakan Modi yasanın ayırımcı olmadığını iddia ediyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir