• DOLAR 7.055
  • EURO 8.453
  • ALTIN 463.06
  • ...
Adıyaman esnafı elektrik ve doğalgaz faturalarının yüksek gelmesinden şikâyetçi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Son bir yıl içerisinde elektrik ve doğalgaza ard arda gelen zamlar, faturaların kabarık gelmesine ve vatandaşın ekonomik olarak zor durumda kalmasına neden oluyor.

Çay ocağı işletmecisi Zeynal Abidin Eman, "Faturaların çok yüksek gelmesi bizi zor duruma sokuyor. Geçen yıl 5 yüz TL gelen fatura bu sene 9 yüz TL'den aşağı gelmiyor. Bu durum bizi sıkıntıya kuruyor. Doğalgaz faturaları da yine yüksek geliyor. Sattığımız ürünlerin maliyeti bizi kurtarmıyor. Bazen öyle oluyor ki eve ekmek götüremeyecek durumda kalıyoruz. Devletin buna bir düzenleme getirmesi gerekir. Bizler küçük işletmeleriz, en azından bizi koruması lazımdır. Bizim burada 3-4 kişi daha ekmek kazanıyor. Zor durumda kalırsak personel çıkarmak durumda kalırız." dedi.

"Yüksek gelen faturalar bizi etkiliyor"

Yöresel ürünler satan Mehmet Temel, "Enerji faturalarının yüksek gelmesinden esnaf olarak kesinlikle etkileniyoruz. Alışverişlerimizde kısıtlama yaparak doğalgaz, elektrik, su giderlerinin açığını kapatmaya çalışıyoruz. Faturaların yüksek gelmesi, katkı paylarının yüksek olması durumunu Enerji Bakanlığı tarafından denetlenmesi gerekiyor." İfadelerini kullandı.

Mustafa Bağış, "Faturalar farklı farklı geliyor. 6 yüz TL, 5 yüz TL, 4 yüz TL gelen var. Bu durumda maddi durumu iyi olmayan insanlar sıkıntı çekiyor. Geliri az olduğundan faturalarını rahat yatıramayabiliyorlar." dedi.

Evinin sobalı olduğunu söyleyen ancak elektrik faturalarından şikâyet eden Mustafa Karatepe, "Elektrik faturaları yüksek geliyor. Ödemede sıkıntı yaşıyoruz. Elektrik fiyatlarının düşürülmesi gerekir.  İşlerimiz kış aylarında çok düşüyor." şeklinde konuştu.

Faturaların yüksek gelmesinden şikâyet eden Akif Aykanat, " 6 yüz TL doğalgaz, 350 TL elektrik faturası geliyor. Artık hayat şatları çok zor oldu, geçinemiyoruz. Her şey ateş pahası olmuş." dedi.

Sadece faturalarda değil sağlık konusunda da ödeme sıkıntısı yaşadıklarını belirten Neşet Özkul, "Sadece faturalar değil, BAĞ-KUR'umuzu yatıramayacak duruma düşmüşüz. Allah, maddi durumu iyi olmayanlara yardım etsin. Türkiye'de elektrik ve diğer faturalarda bir başı boşluk var. Devletin bu işe bir el atması lazımdır. (İLKHA)

 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir