• DOLAR 7.262
  • EURO 8.553
  • ALTIN 447.997
  • ...
Adıyaman Türkiye Petrolleri Mahalle sakinleri hizmet alamamaktan şikayetçi

Mahallede alt yapı ve güvenlik sorunu olduğunu dile getiren vatandaşalar yetkililerden yardım istedi.

Mahalle Muhtarı Ramazan Bali, 40 yıldır köylerinin Adıyaman merkeze bağlı bir mahalle olmasına rağmen hizmet alamadıklarını belirterek "1972 yılından beri mahalle olduk ama mahalle demeye bin şahit lazımdır. Mahallemizde alt yapı sıkıntısı var. Yollarımız iyi değildir. 2017 yılında imar verildi ama bir türlü bunun gereği yapılmadı. Mahallemizde sağlık kuruluşu olmadığından sağlık noktasında sıkıntılar yaşıyoruz. Okulumuz sıkıntılı, mahallede kirlilik var. Belediye geliyor ama yeterli olmuyor. Mahallemiz Organize Sanayisi ile Petrol arasında olduğundan kokudan ve sesten ikamet edilecek gibi değil. Mahallemizde çocuk parkımız yok. Ana okulunda dahi çocuk oyun alan yok." dedi.

"Mahallemizde içkicilerden geçilmiyor"

Ormanlık alanda içki içmeye gelenlerden dolaylı çok sıkıntı yaşadıklarını belirten Bali, "Mahallemizde içkicilerden geçilmiyor. Yollarda araçlar sürat yapıyor. Mahalleli olarak bu durumdan rahatsızız. Defalarca orman dibine çöp konteyneri konulmasını istedik ama yapılmadı, ortalık şişelerden geçilmiyor. Bu şişeler aynı zamanda çevre kirliliği yapıyor. Özellikle yazın bölgemiz çok sıcak oluyor, bundan dolayı çevreye atılan içki şişeleri orman yangınlarına sebebiyet veriyor. Ormana giden yol yapılmadığından ve yol tehlike arz ettiğinden orada kimse yürüyüş yapmaya gitmiyor." ifadelerini kullandı.

"İmar sorunumuz var"

Mahallede imar sorunu olduğundan evlerini ve arsalarını satamadıklarını dile getiren Erdal Şen, " Mahallemizin çok sıkıntıları vardır. Alt yapı sorunu vardır. Mahalle kokudan geçilmiyor. Alt yapı sorunu olduğundan fosseptik çukuru kazmışız. Yaz aylarında sivrisineklerden dolayı durulacak gibi değil, ilaçlama da fayda vermiyor. Tapu sıkıntısından dolayı arsalarımızı satamıyoruz." dedi.

"Biz de bu memleketin insanıyız"

Yetkililerin diğer ülkelere yardım edecek kadar hassa davrandığını ancak kendi vatandaşını görmediğini belirten Azizi Suvakcı, "Mahallemizde alt yapı sorunu vardır. 15 senedir burada oturuyorum. Mahallede kilitli parke taşı dahi döşenmemiş. Biz de bu memleketin insanıyız. Allah rızası için yetkililer bizim mahallenin sorunlarını çözsünler. Kanalizasyonun kapağı yoktur. Bir çocuk içine düşerse ne olacak. Mahallede içkicilerden geçilmiyor. Derdimizi acı acı anlatıyoruz. Akşam saat 5'ten sonra yollarda yürüyemiyoruz. Bu sorunlarımıza yetkililerin el atmasını istiyoruz. Bir çocuk parkımız dahi yoktur." şeklinde konuştu.

"Sorunlarımızı defalarca dile getirdik"

"Muhtarımız aracılığıyla defalarca sorunlarımızı dile getirdik" diyen Gazi Mutlu, "Kimse bize cevap vermiyor. Bu evler devlet tarafından yapıldı. Evler müteahhit tarafından yapıldı. Proje üzerinde her şey bitmiş gözüküyor. Ama ne alt yapısı ne parkı ne çevre düzenlemesi yapılmış değil. Yetkililer gelip görsünler. Ben artık utanıyorum Beyaz Masayı arıyorum. Bana 'Artık arama senden bıktık diyorlar.' Kanalizasyon sorunumuz var. Mahaldeki köpeklerden dolayı çocuklar okula gitmeye korkuyor. Mahalledeki içkicilerden dolayı spor yapmak isteyenler de gezemiyor. Çocuklar kokudan duramıyor. Bu duruma müdahale edilmese biz müdahale etmek zorunda kalacağız. Lütfen sorunlarımızın giderilmesi için çalışma yapın." dedi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir