• DOLAR 6.451
  • EURO 7.19
  • ALTIN 338.14
  • ...
Hamas'tan Amazon açıklaması

Hamas Sözcüsü Hazim Kasım konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada; "Amazon şirketinin Batı Yaka bölgesindeki yahudi yerleşimcilere ücretsiz hizmet verirken Filistinlilerin de aynı hizmetten yararlanabilmeleri için adreslerine 'israil devleti' diye yazmalarını şart koşması yasaların, uluslararası kararların ihlali ve açıkça aşırı siyonist kesimin görüşünden yana tavır sergilemesidir" dedi.

Kasım açıklamasında ayrıca Amazon şirketinin bu kararının, Filistin toprakları üzerindeki yahudi yerleşimciliğini suç olarak nitelendiren BM kararlarına tamamen aykırı olduğuna dikkat çekti. Kasım aynı zamanda İnsan Hakları Yüksek Komisyonu'nun Batı Yaka'da gasp edilen Filistin topraklarına kurulan yahudi işgal merkezleriyle ilişki içine giren şirketleri kara listeye aldığına dikkat çekti.

Amerika'daki ünlü internet alışveriş şirketi Amazon, Batı Yaka bölgesindeki yahudi yerleşim merkezlerinde ikamet eden yerleşimcilere, tutarı 49 doları geçecek miktarda ürün satın almaları durumunda bedava kargo hizmeti vereceğini açıklamış, Filistinlilerin aynı hizmetten yararlanabilmeleri için ise adreslerine "israil devleti" diye yazmalarını şart koşmuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir