• DOLAR 6.769
  • EURO 7.582
  • ALTIN 371.194
  • ...
Gaziantep Valisi Davut Gül: "Dershanelerin boşluğunu doldurmak gerekiyor"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (GASMEK) uygulanacak programın tanıtım toplantısı düzenlendi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Davut Gül, bu tür kurslar ve etüt merkezleriyle dershanelerin bıraktığı boşluğun doldurulması gerektiğini belirtti.

"Türkiye’de dershane dönemi kapandı"

Türkiye’ye örnek olacak bir projenin hayata geçirildiğini belirten Gül, "Program Türkiye’de sistemli bir şekilde yapılan en önemli projelerden biridir. Türkiye’de dershane dönemi kapandı. Buradaki boşluğu doldurmamız gerekiyor ve okula devam edenler, okulun ek derslerinden faydalanıyor ancak mezun öğrencilerin durumu daha farklı oluyor. Bu anlamda ciddi sıkıntılarınız olabiliyor. İşte tam da burada GASMEK devreye giriyor. Bu proje de bütün Türkiye’ye örnek olacak bir projedir. Ancak sadece kurs açmakla da iş bitmiyor. Çünkü içini doldurmak gerekiyor. Genelde kurs açılıyor ancak materyal sıkıntısından dolayı verim sağlanamıyor. Bu program ile bu açık da giderilmiş oluyor. Her öğrencinin ihtiyacı karşılanıyor." dedi.

"Zamanın ruhunu iyi yakalamalıyız"

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de "Kim bilgiyi üretirse ve insana yatırım yaparsa geleceğin söz sahibi olur. Medeniyet tarihini incelediğinizde de kim o dönemin bilgisini üretme yetisine sahipse dünyanın sözünü söylemiştir. Bugün silikon vadilerini kim kurduysa dünyanın en büyük söz sahipleri arasında yer alıyor. Biz büyük bir milletiz. Zamanın ruhunu iyi yakalamalıyız. Zaman; ‘yapay zekâ’ diyor. Sanayi devrimini ve tarım devrimini ıskaladık. Artık bilgi ve teknoloji çağındayız. Bu çağ da bilgiyi ve teknolojiyi kim iyi yönetirse dünyayı da o yönetecektir. Ülkeler ve şehirler yarışıyor. Herkes rekabet halinde bu yarışa dâhil olmak için güçlenmemiz lazım." şeklinde konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir